Pierwsze wspólnie przeczytane książki będziecie wspominać przez wiele lat, choć początki nie zawsze są łatwe. Uwaga malucha szybko się rozprasza i trudno mu skupić się na opowieści. Z myślą o najmłodszych powstały nowoczesne książeczki dźwiękowe, które pobudzają dziecięcą ciekawość na wiele sposobów.

Co dają maluchom książeczki z dźwiękiem?

Przede wszystkim przyciągają uwagę. Dźwięki pojazdów, odgłosy zwierząt czy inne mniejsze i większe hałasy angażują dziecko znacznie bardziej niż czytanie tradycyjnej książki. Razem z dźwiękowymi urozmaiceniem łatwiej wyobrazić sobie śledzoną historię.

Książeczki dźwiękowe dla dzieci to ciekawa koncepcja aktywizująca i pobudzająca rozwój dziecka poprzez zabawę. Jednym z najważniejszych elementów w rozwoju malucha jest zadbanie o prawidłowy rozwój sensoryczny. Czym jest integracja sensoryczna? To przede wszystkim sposób reagowania na informacje odbierane przez zmysły.

Na każdym etapie życia, z każdej strony otacza nas mnóstwo bodźców. Widzimy kolory i kształty, możemy dotknąć faktury, poczuć zapachy oraz usłyszeć dźwięki. W wielu przypadkach te działania odbywają się jednocześnie i nie musimy sobie uświadamiać, że doświadczamy świata za pomocą wielu bodźców. Poznajemy świat dzięki zmysłom, więc zadbajmy o wspieranie rozwoju zmysłów malucha.

źródło: archiwum prywatne Emki Kowalskiej

Interaktywne książki dla dzieci

Nowoczesne wersje bajek dla dzieci to opowieść, którą maluch może doświadczyć jednocześnie za pomocą tekstu, ilustracji i dźwięków. Interaktywne i dźwiękowe książeczki dla dzieci wspierają rozwój integracji zmysłowej przez dostarczanie równocześnie różnych bodźców. Multisensoryczne doświadczenie pozwala dziecku poznać wiele wymiarów czytanej historii oraz mocniej zaangażować się w fabułę. Dzięki ciekawemu i oryginalnemu pomysłowi na urozmaicenie tradycyjnej lektury dźwiękami, książki będą kojarzyć się ze wspaniałymi przygodami!

Co więcej – dzięki zaangażowaniu słuchu w proces czytania książek, możemy stymulować motorykę małą u dziecka oraz rozwijać jego wyobraźnię. To także okazja do naprawdę dobrej zabawy i ciekawych przeżyć.

Klasyczne opowieści zilustrowane dźwiękami

Seria Bajka dźwiękowa  to nowość wśród książeczek dla dzieci wydawanych przez HarperKids. Nowoczesne książeczki dźwiękowe pobudzają wyobraźnię malucha i dostarczają niezwykłych wrażeń estetycznych wszystkim czytelnikom – nie tylko tym małym, ale również dorosłym, którzy mają okazję odświeżyć dobrze znane opowieści w nowej aranżacji.

Bajki dźwiękowe łączą w sobie ulubione, klasyczne historie i słuchowisko. Pięknie zilustrowane książki dla dzieci wzbogacone są o dodatkowy wymiar – dźwięki urozmaicające opowieść. To idealna książka dla nowoczesnych dzieci – w kreatywny sposób stworzono książeczkę z cienkimi stronami, na których znajdziemy oznaczone ikonką miejsca, gdzie można uruchomić ścieżkę dźwiękową do fragmentu opowieści. Po ich dotknięciu, z książeczki wydobywają się dźwięki: zabawne, emocjonujące, ale też dłuższe, skomponowane na potrzeby książek melodie, nagrane z udziałem prawdziwych instrumentów.

Jakie książeczki dźwiękowe wybrać?

Odpowiednio dobrana aranżacja dźwięku zwiększa wrażenia malucha i uatrakcyjnia przygody z czytaniem. Śmiech czarownicy, odgłosy lasu czy radosne gwizdanie to nieliczne z mnóstwa różnych efektów muzycznych, jakie zamknięto w tych wyjątkowych lekturach. Dzięki temu książeczki dźwiękowe dla dzieci dostarczają maluchom różnych bodźców, do których są przyzwyczajone przez inne zabawki i sprzęty.

Jakie książeczki znajdziemy w tej serii? Opowieści, z którymi wychowują się kolejne pokolenia dzieci. Książeczki dźwiękowe pozwalają na dodanie nowego wymiaru do dobrze znanej Księgi dżungli. Możecie śledzić opowieść w przekładzie Justyny Bednarek, słuchając jak Mowgli bawi się z wilczkami, płacze i śmieje się podczas przygód. Poznacie głosy tygrysa Shere Khan, małp i innych zwierząt, które można spotkać w dżungli.

Dzięki serii Bajki dźwiękowe odkryjecie na nowo historięAladyna i jego magicznego świata. Będziecie mieć okazję zaangażować się w nadworne przygodyKota w butach, który sprytem zapewnia swojemu panu bogate życie. W nowej wersji poznacie także historię Trzech małych świnek oraz Czerwonego Kapturka, który wyruszył do swojej babci ze smakołykami.

Książeczki z dźwiękiem są lekkie i bardzo łatwe w użyciu, więc dziecko może samodzielnie uruchamiać dźwięki ukryte pod ikonkami. Poszukiwanie ukrytych na ilustracjach znaczków „głośniczka” to także świetne ćwiczenie spostrzegawczości i motoryki małej. Odgłosy wydobywające się z książeczek mogą stać się okazją do ich naśladowania, dzięki czemu podczas zabawy dziecko może rozwijać również aparat mowy.