Blog

Klasyczne bajki dla dzieci w nowoczesnej odsłonie

Bajki w nowoczesnej odsłonie to lektury, które spodobają się dzieciom dorastającym w świecie pełnym nowych technologii. Przeczytaj, jakie adaptacje klasycznych baśni wybrać dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

chłopiec w czapce mikołaja czyta książkę

Książki dla dzieci pod choinkę z listów do świętego Mikołaja

wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy okres roku. W budowaniu świątecznej atmosfery pomogą Wam bożonarodzeniowe przygotowania. Wspólne pieczenie ciasteczek, ubieranie choinki i oczywiście wybieranie prezentów. Chętnie pomożemy Wam również wybrać najlepsze książki na prezent dla dzieci.

Jak pomóc dziecku znaleźć przyjaciela?

Dzięki nim jesteśmy szczęśliwsi, spokojniejsi, lepiej radzimy sobie z problemami. O kim mowa? O przyjaciołach! Potrzebujemy ich w życiu bardziej niż nam się wydaje. Badania dowodzą, że osoby, które już w dzieciństwie mają oddanych przyjaciół, są zdrowsze niż te, które nie mają bratniej duszy.

Dlaczego forma książeczki ma znaczenie?

Liczba książeczek tworzonych specjalnie dla najmłodszych czytelników może przyprawiać o ból głowy. Czym tak naprawdę powinnyśmy się kierować, wybierając lektury dla naszych milusińskich?

Mr. Men i Mała Miss – idealni towarzysze dzieci od ponad 50 lat

Mr Men i Mała Miss to sympatyczne rysunkowe postacie, które możemy spotkać na kartach serii książeczek wydawanych przez HarperKids. Kolejne pokolenia dzieci identyfikują się z bohaterami i bohaterkami serii – ekspresyjnymi, kolorowymi i zabawnymi. Jaka jest historia tego niezwykłego fenomenu?

Przyjaźń dzieci – czy to trudne?

Jak możemy towarzyszyć maluchom w budowaniu pierwszych relacji z innymi dziećmi oraz jak rozmawiać, by być dla niego wsparciem, a nie wywierać niepotrzebną presję?

Jak uczyć dzieci asertywności?

Asertywność to jedna z najbardziej cenionych umiejętności w naszym społeczeństwie. Jest ważną częścią inteligencji emocjonalnej, tak ważnej dla jakości naszego życia. Nic więc dziwnego, że rodzicom zależy na tym, by ich dziecko ją posiadało. Jak wzmacniać asertywność u dzieci? Jak uczyć dziecko stawiania granic?

Czułe historie na Boże Narodzenie

Święta to wspaniały czas, na który czekamy zwłaszcza w długie jesienne wieczory. To okazja, aby spędzić wspaniałe chwile z najbliższymi, zatrzymać się na dłuższą rozmowę i wspólny posiłek. Choć dzieci doceniają ten okres inaczej niż dorośli, nie mniej niż my uwielbiają rodzinne ciepło oraz bliskość.