Akademię Mądrego Dziecka tworzą: zespół wydawnictwa HarperCollins, dziennikarze i praktycy, specjalizujący się w psychologii dziecka. Prywatnie jesteśmy rodzicami, którzy dążą do tego, by wychowywać dzieci świadomie i wspierać je w rozwoju, a jednocześnie uczyć je samodzielności oraz zostawiać pole na własne decyzje. Stworzyliśmy Akademię Mądrego Dziecka, by z jednej strony dzielić się wiedzą, a z drugiej – zdobywać ją, wymieniając doświadczenia z innymi rodzicami.

Dla kogo jest Akademia Mądrego Dziecka?

Jeśli zadajesz sobie pytania: a dlaczego? kiedy? jak? równie często jak Twoje dziecko, masz właśnie pod ręką swoisty „Dlaczegownik”. Akademia Mądrego Dziecka będzie źródłem Twojej wiedzy na temat rozwoju malucha i racjonalnego wychowania. Jednak AMD kierujemy nie tylko do tych rodziców, którzy już mogą się ze swoją pociechą porozumieć :) To także portal dla tych, którzy dopiero spodziewają się dziecka albo stawiają pierwsze kroki w roli Mamy czy Taty.

O czym piszemy?

Mówimy o rozwoju dziecka z różnych perspektyw. Piszemy zarówno o rozwoju konkretnych zmysłów (wzroku, słuchu, mowy itd.), jak i wykształcaniu różnorodnych umiejętności. Poświęcamy uwagę inteligencji emocjonalnej oraz kompetencjom społecznym. Podpowiadamy też, jak wychować samodzielne dziecko.

Jak poruszać się po serwisie?

Aby ułatwić Ci wyszukiwanie interesujących treści, nadaliśmy stronie następującą strukturę:

Rozwój dziecka według wieku

Moje dziecko…

Na stronie znajdziesz też recenzje książek dla dzieci, informacje o nowościach i promocjach. Dzielimy się także pomysłami na prezent dla dziecka.

Masz do nas pytanie? Napisz!