10 lat temu na rynku pojawiły się pierwsze publikacje opatrzone logo Akademia Mądrego Dziecka – kolorowanki i innowacyjne w tamtym czasie, uwielbiane przez dzieci tekturowe książeczki z wyciętymi otworami w intrygujących kształtach z cyklu A to ciekawe!. Po chwili dołączyły do nich jedne z pierwszych w Polsce książek z ruchomymi elementami. Od tamtej pory trudno wyobrazić sobie biblioteczkę malucha, która nie zawiera choć jednej książeczki Akademii. W ciągu tej dekady sprzedanych zostało blisko 5 milionów książek, a sama seria, ukazująca się nakładem HarperKids, dziecięcego imprintu wydawnictwa HarperCollins Polska, nieustannie się rozrasta i obejmuje już ponad 300 tytułów!
Nauka przez zabawę – jak Akademia Mądrego Dziecka wspiera rozwój maluchów?
Akademia Mądrego Dziecka to więcej niż książki! To atrakcyjne dla maluchów, bezpieczne, nowoczesne pomoce dydaktyczne tworzone we współpracy z ekspertami, z wykorzystaniem aktualnej wiedzy naukowej na temat dziecięcego rozwoju i czerpiące z najnowszych trendów w edukacji. Pomagają najmłodszym odkrywać świat, bawią i uczą jednocześnie.
Oferta dla najmłodszych czytelniczek i czytelników obejmuje między innymi książeczki sensoryczne. Są wśród nich książki z przesuwanymi elementami, grające, dotykowe, świecące, a nawet pachnące. Uczą nowych słów, wspierają rozwój mowy, pomagają odkrywać świat.
Te atrakcyjne dodatki sprawiają, że lektura książek Akademii Mądrego Dziecka zmienia się w doskonałą zabawę. Dzieci biorą aktywny udział w czytaniu, co pomaga im budować pewność siebie i daje poczucie sprawczości.
Naszą ambicją jest, by wyprzedzać trendy, dlatego często w naszych książkach proponujemy nowe rozwiązania – mówi Katarzyna Moga, wydawczyni serii Akademia Mądrego Dziecka dla najmłodszych dzieci. – Dbamy o to, by książki były ciekawe i mądre, przede wszystkim bezpieczne, odpowiednie dla małych rączek i dopasowane do etapów rozwoju dzieci.
Atrakcyjne książeczki, pełniące jednocześnie rolę zabawek pomagają budować dobrą relację dziecka z książką już od najmłodszych lat.
Od bobasa do ucznia – Akademia Mądrego Dziecka rośnie razem z czytelni(cz)kami!
Akademia Mądrego Dziecka cieszy się zaufaniem rodziców i nauczycieli, którzy doceniają wysoką jakość edukacyjnych publikacji. Dorastając, dzieci nie muszą się żegnać z ulubioną serią. Akademia rośnie razem z dziećmi. Przedszkolaki zadające wiele pytań o naturę otaczającego je świata, znajdują na nie odpowiedzi w tytułach z serii Chcę wiedzieć! Akademia Mądrego Dziecka. Odkrywają tajemnice kosmosu i świata roślin oraz zwierząt i dowiadują się, jak żyją ich rówieśnicy w różnych zakątkach świata.
Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka dla przedszkolaków wpisują się w popularną koncepcję STEM, w której nauk ścisłych i przyrodniczych uczy się jako całości, co ułatwia dzieciom przyswajanie wiedzy. Uczą tolerancji i empatii, zwracają uwagę na kondycję naszej planety.
Dzieci w pierwszych klasach szkół podstawowych, które mają już sprecyzowane zainteresowania i pasje, z radością sięgają po książki poszerzające wiedzę w fascynujących je tematach. Przeznaczone dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym książki z serii Chcę wiedzieć więcej! zostały stworzone z myślą o wymagających odbiorcach. To pozycje czerpiące z silnego trendu we współczesnej edukacji, jakim jest edutainment, łączący naukę z rozrywką. W niecodzienny, zaskakujący sposób poszerzają zdobytą już przez dziecko wiedzę. Nad warstwą merytoryczną książek czuwają eksperci specjalizujący się w odpowiednich dziecinach. Tworzące serię osoby starają się zaoferować dzieciom książki, które śmiało mogą konkurować z wszechobecnymi w ich życiu ekranami. Tak powinny wyglądać nowoczesne podręczniki!
Wybierając tytuły dla starszych dzieci, szukam książek, które mnie zachwycą. Unikam encyklopedii, pozycji, w których prezentowana jest wyłącznie wiedza – mówi Joanna Nikodemska, wydawczyni książek z serii Akademia Mądrego Dziecka przeznaczonych dla starszych dzieci. – Dzieci można zainteresować ciekawym bohaterem, wciągającą opowieścią. Ważny jest pomysł, nietuzinkowe ujęcie tematu, dowcipne ilustracje, przykłady z życia wzięte, dynamiczna narracja, nowoczesna szata graficzna. Dzięki rozwojowi neuronauk wiemy sporo o tym, jak się uczy mózg. Mózgi dzieci, które dorastają z technologiami funkcjonują inaczej. Jeśli chcemy konkurować z rozrywkami multimedialnymi, to musimy do nich upodobnić książki!