Kolorowe pasiaste grzbiety książek z Akademii Mądrego Dziecka to od lat gwarancja jakości. Seria cały czas się rozwija. Pojawiają się nowe podserie i nowe tytuły w tych dobrze już znanych. Ale jest też nowość – puzzle dla maluchów. Z pojazdami i zwierzętami, czyli tym, co mali ludzie lubią najbardziej!
Urodzinowe przyjęcie i mecz piłkarski z Akademią Mądrego Dziecka
Cztery nowe książeczki dla najmłodszych z serii „Pierwsze słowa. Akademia Mądrego Dziecka” zaskakują różnorodnością i nieco bardziej wyspecjalizowaną tematyką niż dotychczasowe tytuły. Pierwsza z nich to „Urodziny”. Dzięki niej Twoje dziecko przeniesie się na urodzinowe przyjęcie. Pozna przedmioty, które można spotkać na każdym kinder party i popularne imprezowe zabawy dla maluszków. Przesuwając ruchome elementy rozpakuje prezent, zdmuchnie świeczki na torcie, wprawi w ruch balonik. Ale najbardziej niesamowita strona to ta z deszczem konfetti z ponad setką malutkich dziurek, które mienią się kolorami, gdy dziecko ruszy suwakiem. Planując dziecięce urodziny lub zabierając je na przyjęcie do znajomego malucha często nie myślimy o tym, że to nowa, pełna emocjonujących wydarzeń i intensywnych bodźców sytuacja, która może dziecko przytłoczyć. Warto więc wcześniej oswoić ten etap z książeczką, żeby maluch wiedział, czego może się spodziewać.
Kolejną obfitującą w emocje sytuacją jest mecz piłkarski. Zbliżają się przełożone z zeszłego roku Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. W wielu domach rodzice będą śledzić rozgrywki. Wiele dzieci złapie piłkarskiego bakcyla. Jeśli szukasz książki dla małych dzieci o futbolu, na pewno spodoba Ci się pozycja „Pierwsze słowa. Na boisku”. Są tu małe piłkarki i mali piłkarze. Są kibice, jest i sędzia piłkarski. Dzięki ruchomym elementom dziecko może wykonać różne piłkarskie sztuczki – strzał do bramki, obrona, główkowanie.
Wśród nowości z serii „Pierwsze słowa. Akademia Mądrego Dziecka” są też „Pory roku” i książka „Na budowie”, w której jest mnóstwo pojazdów budowlanych.
Akademia Mądrego Dziecka. Pudełko pełne zabawy – puzzle i zeszyty z wierszykami
Pojazdy pojawiają się również w „Pudełku pełnym zabawy”. To zestawy zawierające tekturowe puzzle-patyczki, z których można ułożyć aż 8 różnych ośmioelementowych obrazków, książeczkę z krótkimi zabawnymi wierszykami do każdego z nich i specjalną ramkę ułatwiającą układanie. To ciekawa alternatywa dla klasycznych puzzli. Szukając elementów, dziecko może sugerować się jedynie fragmentem ilustracji, nie kształtem puzzla. Układanie pomaga ćwiczyć małą motorykę i spostrzegawczość. Czytanie wierszyka może być zachętą do układania obrazka, ale może być też na odwrót. Przeczytajcie rymowankę, kiedy ilustracja jest już ułożona. Warto wtedy dać dziecku książeczkę, żeby samo wyszukało stronę z odpowiednim tekstem. Bardzo podobają mi się kolorowe, przyjazne ilustracje. Naprawdę zachęcają do sięgnięcia po pudełko i zajrzenia do niego! Do wyboru „Pudełko pełne zabawy. Pojazdy” i „Pudełko pełne zabawy. Zwierzęta”.
Książka dla dzieci o mamie i matczynej miłości
Szukasz książki na Dzień Matki? „Ja i moja mama” to nowy tytuł z popularniej serii „A to ciekawe! Akademia Mądrego Dziecka”. Ciepła wierszowana opowieść o miłości mamy i dziecka, której bohaterkami są misie koala – mama i córeczka. O miłości, która narodziła się wraz z pierwszym biciem serca. Narratorką opowieści jest dziecko, które opowiada o pełnych radości chwilach spędzonych z mamą, o tym, czego się od niej uczy, o wsparciu, które od niej otrzymuje w trudnych momentach. W ich życiu niedługo będzie jeszcze więcej miłości! Okazuje się bowiem, że za jakiś czas na świat przyjdzie braciszek bohaterki. Każda tekturowa strona w książce ma otwór w kształcie serduszka, który zachęca do badania go paluszkami, przewracania stron i zaglądania na kolejne.
Moja książka jest z tektury, są w niej takie fajne dziury. – Dzień z życia malucha
W serii „A to ciekawe!” ukazała się jeszcze jedna nowość: „Czy to jest moje?” To książeczka opisująca przedmioty, które towarzyszą maluchom każdego dnia. Od śniadania z ulubionym kubeczkiem i łyżeczką, przez rysowanie, zabawę klockami, czytanie książeczki z dziurami, po wieczorne zasypianie z pluszowym misiem. Zaglądamy do dziecięcego pokoju i łazienki, obserwujemy przygotowania do wyjścia na spacer. Książeczka zachęca do dokładnego mycia zębów, korzystania z nocnika i samodzielnego ubierania się.
Zupełnie nieoczekiwanie odkryłam nowe zastosowanie książek z serii „A to ciekawe!”, z których moi synowie już wyrastają. Przydają się nam one teraz, kiedy starszy uczy się czytać i pisać. Tekst jest tu napisany tak zwaną pisanką, czyli takimi literami, jakimi dzieci uczą się pisać w szkole. Czytanie tych książek jest świetną okazją do oswojenia się z tym krojem pisma – wiele tych rymowanych tekstów moje dziecko pamięta z dzieciństwa.
Nie ukrywam jednak, że kiedy patrzę na te wszystkie nowości, żałuję trochę, że moje dzieci dorastają. Na szczęście tekturowe książki z „Akademii Mądrego Dziecka” są niezniszczalne i pewnie niebawem powędrują do młodszych kolegów i koleżanek. A my z radością sięgamy po książki „Akademia Mądrego Dziecka Plus”, o których pisałam jakiś czas temu!