Małe, niebieskie stworki, których nie cierpi Gargamel są doskonale znane dorosłym i dzieciom na całym świecie. Smerfy od wielu lat towarzyszą kolejnym pokoleniom dzieci, ucząc współpracy i przyjaźni, a przede wszystkim zachwycając swoim urokiem. Dlaczego nadal warto sięgać po książki o smerfach?

Bajka o Smerfach do czytania i oglądania

Historia Smerfów zaczęła się zaskakująco – niebieskie stworki zadebiutowały w Belgii w 1958 roku w komiksie Peyo jako bohaterowie zupełnie innej historii. Szybko zebrały grono wielbicieli i Peyo w mgnieniu oka przygotował odrębny zeszyt ilustrowany poświęcony w całości gromadce niewielkich mieszkańców wioski Smerfów. Znana nam wszystkim animacja, której pokolenie lat 90. wyczekiwało, zasiadając do Wieczorynki, powstała w Stanach Zjednoczonych i była transmitowana w TVP od 1987 roku. Od 2011 roku nowe pokolenie może cieszyć się wersją 3D bajki – małe niebieskie stworki dostosowały się do zmieniającej się rzeczywistości.

Bajki o Smerfach na stałe zagościły w sercach dzieci na całym świecie, dlatego towarzystwo animowanych bohaterów szybko przestało być wystarczające. Niebieskie stworki z ekranów telewizorów przeniosły się do dziecięcej codzienności jako figurki czy maskotki. Z łatwością znajdziemy dziecięce akcesoria o smerfnych motywach, puzzle, kolorowanki a nawet piosenki – Smerfne Hity przez długie lata królowały na dziecięcych spotkaniach. Smerfy do czytania również stały się oczywistością. Książki o smerfach powstają nieustannie od wielu lat, w różnych wariantach (klasycznej animacji, jak i 3D) dostosowanych do wieku – znajdziecie więc kolorowanki i łamigłówki dla maluchów, proste historyjki i bardziej rozbudowane opowieści do samodzielnych lektur. Smerfy doskonale sprawdzają się na różnych etapach dzieciństwa – tę przyjaźń testowało już kilka pokoleń.

Smerfy do czytania ożywają na nowo

Fenomen Smerfów bardzo przypomina ten towarzyszący Muminkom, ponieważ wspólne wnikanie w świat tych bajek sprawia ogromną przyjemność dużym i małym czytelnikom. Sięgając po kolejne książki o smerfach, razem z naszymi dziećmi możemy raz jeszcze poczuć atmosferę lubianej bajki, wysłuchać porady Papa Smerfa, uśmiechnąć do zawsze wesołego Łasucha, a razem z Pracusiem i Smerfetką uciec Gargamelowi.

Bajka o Smerfach do czytania powinna zawierać przynajmniej tyle samo emocji i przygód co znana animacja. Na szczęście idealnych zbiorów opowieści nie brakuje. Świetnym przykładem jest książka „Smerfy. Nowa kolekcja bajek”, w której znajdziecie wydarzenia prosto z Wioski Smerfów znane obecnie dzieciom z ulubionej telewizyjnej bajki. Niebieskie stworki nie zawodzą i rozbawiają kolejnymi fantastycznymi przygodami. Książkowe towarzystwo Pracusia twórczo pobudza dziecięcą wyobraźnię, proste historie pozwalają łatwo śledzić fabułę, a opowieści o współpracy i przyjaźni wspierają rozwój inteligencji emocjonalnej malucha.

Smerfy. Nowa kolekcja bajek

Smerfy na tropie. Szukaj i znajdź” to książeczka idealna dla najmłodszych. Świetna zabawa w szukanie to doskonałe ćwiczenie na spostrzegawczość, a z niebieskimi stworkami dzieci zawsze chętnie spędzają czas. Kartonowa książka jest bardzo wytrzymała, więc bez obaw możecie zabrać ją w podróż i wykorzystywać w chwili nudy. Zeszyty z tej serii książek o smerfach znajdziecie w dwóch wariantach – z ilustracjami odwołującymi się do klasycznej animacji i nowej wersji, czyli Smerfów w wersji 3D.

Smerfy. Na tropie. Szukaj i znajdź 3D
Smerfy. Na tropie. Szukaj i znajdź

Na rynku nie brakuje również klasycznych książeczek do czytania. Książki o Smerfach pojawiają się w różnych formatach i dopasowane są do potrzeb dzieci w różnym wieku. Zbiór prostych i krótkich historii, które znajdziecie w „Smerfy. Bajki 5 minut przed snem”, to bogato ilustrowane opowieści idealne do pierwszych samodzielnych lektur. Wygody krój czcionki i przyjemny język, a przede wszystkim dobrze znani bohaterowie sprawią, że małym czytelnikom niełatwo będzie odłożyć książkę.

Smerfy – 5 minut przed snem (okładka)

W Wiosce Smerfów nie brakuje różnorodności, a urocze i zabawne Smerfy są wyraziste dzięki swoim wyróżniającym charakterom. Dokładnie tak samo wyglądają książki o Smerfach! Różnorodne pomysły, formaty, opowieści i zagadki sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na fanów kolorowanek czekają „Smerfy. Koloruj i naklejaj”. Duże ilustracje i krótkie partie tekstu są odpowiednie dla najmłodszych fanów, a naklejanie pasującego do kolorowanki obrazka to dodatkowa frajda.

Smerfy "Koloruj i naklejaj"

Świetnym wyborem na podróż i nie tylko, szczególnie dla maluszków, jest książka „Smerfy. Wodne czary-mary”.  Do malowania wystarczy napełniony wodą, dołączony do książeczki pisak, więc pociecha może łatwo bawić się gdziekolwiek jest – bez dźwigania mnóstwa kolorowych kredek czy brudzenia farbkami. Kolorki pojawiające się po dotknięciu wodą mają w sobie coś z magii i sprawiają mnóstwo radości.

Smerfy. Wodne czary-mary

Przekazując dzieciom naszą sympatię do niebieskich stworków, nie tylko uczymy przyjaźni, współpracy i sprytu, którymi wyróżniają się Smerfy. Przede wszystkim dajemy im swój czas i możliwość obcowania z bohaterami z naszego dzieciństwa. Zabawne przygody mieszkańców Wioski to pretekst do wspólnych momentów – z serialem, książką, puzzlami czy kolorowanką – które budują relacje i wspomnienia na lata.