Najpiękniejsze książki dla dzieci przyciągają uwagę, pobudzają wyobraźnię i na długo zapadają w pamięć. Co ważne, kształtują też zmysł estetyczny i gust małych czytelników. Sprawdź naszą listę książek artystycznych dla dzieci i tych z najpiękniejszymi ilustracjami. Którą z nich pokocha Twoje dziecko?

Najpiękniejsze książki dla dzieci – lista

Historia naturalna syren

To najnowsza część przepięknej serii książek artystycznych dla dzieci, inspirowanych dawnymi atlasami oraz… wierzeniami. Opowieści o styku świata realnego i fantastycznego wspaniale rozwijają wyobraźnię dziecka. To wszystko wymaga wyjątkowej oprawy. Sięgnijcie po „Historię naturalną syren” i zachwyćcie się pięknymi ilustracjami i szczegółowym opisem syreniej krainy.  

Historia naturalna wróżek

Kolejna książka artystyczna dla dzieci z tej samej serii opowiada o sekretnym życiu wróżek. Gdzie występują i czym charakteryzują się te istoty? „Historia naturalna wróżek” to połączenie rzetelnej wiedzy przyrodniczej ze szczyptą magii. Do tego złocona okładka, każda strona okraszona pięknymi ilustracjami w spójnej kolorystyce – nic więcej nie trzeba, by zatrzymać dziecięcą uwagę na dłużej!

Historia naturalna magii

Tajniki magicznego świata, ściśle powiązanego m.in. z wiedzą o astronomii czy minerałach, odkryjecie w trzeciej z kolei książce z serii „Historia naturalnych”. Podobnie jak w pozostałych pozycjach odnajdziecie w nich niezapomniane ilustracje oraz rzetelne i szczegółowe notatki. Od tak misternie opracowanej lektury  (graficznie i merytorycznie) trudno się oderwać!

Van Dog

Książka artystyczna dla dzieci o sztuce? Brzmi jak połączenie idealne! Poznajcie historię psiego malarza i zachwyćcie się jego obrazami w intensywnych, żywych kolorach. Warto podkreślić, że za niepowtarzalny, lekko szalony klimat ilustracji odpowiada ceniona polska graficzka i historyczka sztuki Gosia Herba. Ta pozycja to świetna okazja do kształtowania wrażliwości estetycznej u dziecka!

Cuda w lesie

Zachwyca nas nie tylko sztuka, ale też przyroda. Jej skarby i piękno skrywają się bezpieczne w książce „Cuda w lesie”. Tajemnice roślin i leśnych stworzeń – tych małych i dużych – odkryjecie na kolejnych, pięknie zilustrowanych kartach. Pokazują one złożoność świata bez infantylnego podejścia, a wierszowane opowieści sprawiają, że dzieci chętnie wracają nie tylko do oglądania, ale też czytania.

Wynalazki roślin

Znana już z Van Doga Gosia Herba zachwyca pięknymi ilustracjami w kolejnej książce dla dzieci – tym razem jej rysunki pomagają poznać i zrozumieć świat roślin oraz ich wpływ na nasze codzienne życie. Zdziwicie się, ile zawdzięczamy wszechobecnej florze!

Świat chce, byś był sobą

Najpiękniejsze ilustracje dla dzieci w książeczce "Świat chce, byś był sobą"

Najpiękniejsze książki dla dzieci to nie tylko ilustracje, ale przede wszystkim ich treść. Książka „Świat chce, byś był sobą” łączy w sobie oba elementy. Poznajcie piękną opowieść o różnorodności i współdziałaniu, która uczy, że każdy z nas jest wyjątkowy i potrzebny. Dopełnieniem historii są pastelowe, łagodne, malarskie ilustracje – ta pozycja będzie ozdobą każdej dziecięcej biblioteczki.

Świętuj z nami

To utrzymana w podobnym stylu graficznym książka o pięknie ludzi i świata. Prześledźcie zwyczaje i święta z całej ziemi, by odkryć, jak niezwykła i różnorodna jest nasza planeta. Jak obchodzi się Wielkanoc czy Wigilię w różnych częściach świata, czym właściwie jest Las Fallas i gdzie obchodzi się Małpią ucztę? Powiedzą Wam o tym dokładne opisy i duże, barwne i pełne szczegółów ilustracje.


Najpiękniejsze książki dla dzieci przechowujemy często przez całe życie, nawet jeśli nie na półce, to głęboko w pamięci i sercu. Kształtują one wyobraźnię i artystyczną wrażliwość – zadbajmy o to, aby książeczki, które oglądają nasze pociechy, były domowymi dziełami sztuki. Szczególnie że tak wiele można się z nich dowiedzieć!