Twoje dzieci uwielbiają Minecrafta? Wykorzystaj tę fascynację, do podsuwania książek, kolorowanek i zeszytów zadań, które pomogą Twojemu dziecku rozwijać się na wielu obszarach. Książka z Minecraftem w roli głównej może przekonać nawet do matematyki! Sprawdźcie sami!

Minecraft książki dla dzieci: propozycje na różne okazje

Książka Minecraft – poradnik dla budowniczych

Na początek propozycje, które przydadzą się każdemu graczowi w Minecraft. Wsparcie w pierwszych wirtualnych krokach zapewni wojownikom książka „Minecraft dla początkujących. Podręcznik przetrwania”. Pozycja skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych użytkowników gry i w odpowiedni dla kilkulatków sposób tłumaczy jej podstawowe założenia i zasady. Dzięki książce łatwiej odnaleźć się w intrygującym świecie bloków, a wiedza dotycząca narzędzi, zdobywania skarbów i budowania schronień będzie na wyciągnięcie ręki.

Minecraft dla początkujących. Podręcznik przetrwania – okładka

Kolejna książka budowniczego „Minecraft. Podręcznik kreatywności” pomoże pobudzić kreatywność i pozwoli dziecku lepiej zrozumieć, jak wznosić nowe budowle i jakie triki można wykorzystać, aby wirtualne przestrzenie prezentowały się naprawdę wspaniale. To świetne wsparcie, dzięki któremu Twoje dziecko odkryje swój potencjał budowniczego i stworzy niesamowite konstrukcje.

Minecraft. Podręcznik czerwonego kamienia” to imponujący zestaw praktycznych porad, z którymi fan Minecrafta odkryje możliwości czerwonej mocy. Dopasowana do tematu czerwona oprawa i charakterystyczna dla tej serii złota linia zachwyci każdego młodego gracza.

„Minecraft. Podręcznik kreatywnego budowania” to pakiet inspirujących i kreatywnych wskazówek, podpowiedzi i trików jak stawać się lepszym zawodnikiem gry. Książka budowniczego wypełniona jest praktycznymi poradami i ilustracjami, a w tej serii odnajdziecie również mnóstwo innych tematów, w zależności od tego, czym dziecko interesuje się najbardziej. Książka Minecraft poradnik dla budowniczych musi być dopasowana do różnych możliwości, jakie daje gra i jakie może chcieć rozwijać Twoja pociecha!

Blokopedia. Wydanie zaktualizowane” to książka przede wszystkim dla starszych, jednak zachwyci niezależnie od poziomu zaawansowania. Encyklopedyczna wiedza o Minecraft, książka budowniczego, któremu ponad 600 szczegółowo opisanych bloków i kilkaset barwnych ilustracji pozwoli na stworzenie niezwykłych konstrukcji. Blokopedia pobudza kreatywność i systematyzuje wiedzę, a eleganckie wydanie świetnie nadaje się na prezent.

Blokopedia

Wydawnictwo HarperColllins przygotowało więcej poradników dla budowniczych, koniecznie je sprawdźcie! >>> Książki Minecraft

Książka Minecraft do czytania

Książka Minecraft do czytania brzmi jak oksymoron? Nic bardziej mylnego, bo dzięki serii „Minecraft. Tryb czytania” najmłodsi fani gry mogą rozwijać się czytelniczo i budowlanie. Książki Minecraft do czytania wciągają od pierwszych stron! Krótkie, ale fascynujące historie takie jak „Górskie wyzwanie”czy „Podniebna przygoda” wypełnione są emocjami i ilustracjami, które zachęcają do pierwszych samodzielnych lektur. Dzięki wykorzystaniu lubianej gry i prostego języka, dziecko z przyjemnością przyswaja nowe słownictwo, lepiej rozumie tekst i chętniej sięgnie po trudniejsze lektury, odkrywając przyjemność czytania.

Minecraft. Górskie wyzwanie – okładka

Czytaj też: Jak zachęcić do samodzielnego czytania z Minecraftem?

Nauka z Minecraftem

Znana gra pomaga też rozwijać inne umiejętności – nie tylko budownicze. „Minecraft. Język angielski MEGAzadania”oraz „Minecraft. Matematyka MEGAzadania”to serie, które wesprą dziecko w zmaganiach edukacyjnych. Zbiory ciekawych zadań w lubianym przez dzieci uniwersum gry udowodnią, że angielski i matematyka mogą być super. Dzięki różnorodnym zadaniom maluchy i większe dzieci chętnie sięgną po minecraftowe zeszyty ćwiczeń, co pomoże utrwalić materiał szkolny i ćwiczyć umiejętności matematyczne oraz językowe.

Minecraft ma ogromną społeczność fanów na całym świecie, a dzielenie się pasjami i zainteresowaniami ułatwia nawiązywanie kontaktów w grupie rówieśników w szkole i na wakacjach. Książki dla dzieci są naturalnym uzupełnieniem zainteresowania grą i okazją, aby rozwijać inne talenty. Nie przekonuje Cię uniwersum gry? Przeczytaj artykuł Emki Kowalskiej: Czy pozwolić dziecku grać w Minecraft? Co może Cię przekonać do najpopularniejszej gry XXI wieku i sprawdź, czy zmienisz zdanie!