Seria „Akademia Mądrego Dziecka wciąż się rozwija. Nieustannie tworzymy i poszukujemy na całym świecie nowoczesnych książek wspierających wieloobszarowy rozwój naszych najmłodszych czytelniczek i czytelników. Nie zapominamy przy tym o naszych bestsellerowych cyklach, na których wychowują się kolejne roczniki polskich dzieci!

W tym sezonie przygotowaliśmy mnóstwo nowości. Są wśród nich książeczki sensoryczne z filcowymi stronami, wspierające rozwój mowy książki z puzzlami, cykl dla małych miłośniczek i miłośników przyrody, a także zupełnie nowa seria o emocjach.

Dowiedz się, co o nowościach opowiedział wydawca
serii Akademia Mądrego Dziecka:

Książki z serii „Poznaję dotykiem” – filcowe strony pomagają ćwiczyć paluszki

Poznaję dotykiem” to cztery wyjątkowe, soczyście kolorowe książki z filcowymi stronami, elementami sensorycznymi i wyrazami dźwiękonaśladowczymi. Zachęcają dzieci do oglądania, dotykania i wspólnego czytania. Razem z głównymi bohaterami: lamą, papużką, pszczółką, papużką i kameleonem maluchy uczą się liczyć i nazywać zwierzątka, pojazdy czy rzeczy napotkane w domu. Na każdej stronie znajdują się filcowe elementy. Dotykając ich, dzieci rozwijają zmysł dotyku i ćwiczą małą motorykę.

Poznaję dotykiem. Zwierzęta

„Pokochaj naturę” – książki dla najmłodszych wprowadzające w świat dzikiej przyrody

Tytuły z cyklu „Pokochaj naturę” to książki dla dzieci o owadach. W serii ukazały się cztery tytuły – „Pająk”, „Motyl”, „Pszczoła” i „Biedronka”. Kolorowe tekturowe tomy z sympatycznymi ilustracjami zawierają ruchome, przesuwane elementy, rymowany, wpadający w ucho tekst i solidną porcję faktów i ciekawostek o małych stworzonkach.

Na czytelników i czytelniczki czekają ukryte niespodzianki – można zajrzeć do pszczelego ula, czy sprawdzić, ile biedronek kryje się pod kamieniem. Lektura tych książek to świetne ćwiczenie zmysłu dotyku i małej motoryki!

Książki o owadach z serii „Akademia Mądrego Dziecka” uczą szacunku do natury i proekologicznych zachowań. Mogą też pomóc maluchom pokonać lęk przed owadami.

Pająk. Pokochaj naturę – okładka

„Poznajemy świat” – 2 w 1, książeczki z puzzlami

W każdym pudełku dzieci znajdą tekturowe książeczki o grubych stronach, dzięki którym poznają nowe słowa. Każda rozkładówka przedstawia wyrazy dotyczące jednej tematyki lub jednego koloru. Dołączone są do nich puzzle do uzupełniania obrazków. Dopasowywanie tekturowych elementów do odpowiednich otworów ćwiczy spostrzegawczość, uczy koncentracji i wspiera rozwój małej motoryki. Sympatyczne, radosne ilustracje zachęcają maluchy do sięgnięcia po książki. W serii „Poznajemy świat” ukazały się zestawy „Słowa” i „Kolory”.

Poznajemy świat. Kolory

„Poznaję uczucia i emocje” – książki dla najmłodszych z poradnikiem dla rodziców

Czasami się złoszczę”, „Lubię być miły”, „Kiedy czuję radość” i „Czasami się martwię” to wspierające dzieci i rodziców pozycje, które uczą identyfikować emocje i podpowiadają, jak poradzić sobie z tymi trudnymi i jak pielęgnować te przyjemne. Bohaterami i bohaterkami książeczek są małe dzieci – czytelnicy i czytelniczki bez trudu mogą się z nimi utożsamiać. Również opisane historie będą im bliskie. Z pewnością znają je z domu czy przedszkola. W każdej z książek pokazano kilka sposobów na radzenie sobie z emocjami.

Otwierane klapki, przesuwane i obrotowe elementy pozwalają obserwować zmianę mimiki u bohaterów i śledzić, jak zmienia się sytuacja, w której się znajdują.

Cenne rady znajdą tu również rodzice i opiekunowie. Dr Janet Rose, ekspertka do spraw emocji wczesnego dzieciństwa tłumaczy im, w jaki sposób nauczyć dzieci radzenia sobie z lękiem, zmartwieniem czy gniewem. Podpowiada również, jak zachęcić malucha do bycia uprzejmym i jak pielęgnować dziecięcą radość.

Czasami się złoszczę - okładka

„Mój świat” – nowe, większe książeczki z ruchomymi elementami

Książki z ruchomymi elementami to znak rozpoznawczy serii „Akademia Mądrego Dziecka”. Do znanych i lubianych cykli, takich jak „Pierwsze słowa” czy „Pierwsze Bajeczki” dołączyły pozycje o nieco większym formacie opatrzone wspólnym logo „Mój świat” – „Kolorowy nocnik” i „Kocham cię, mamo”.

Pierwsza z nich będzie wsparciem dla dzieci, które są na etapie odpieluchowywania. W dowcipny sposób pokazuje, do czego służy nocnik i jak go używać. Ale nie tylko – to też książka o kupie! Nie trzeba nikogo przekonywać, że to temat, jak mało który, interesujący najmłodszych.

Mój świat. Kolorowy nocnik

Kocham cię, mamo” to pięknie ilustrowana książka pokazująca wyjątkowość więzi pomiędzy mamami różnych gatunków zwierząt i ich dziećmi. Ciepła rymowana opowieść o miłości, z której maluchy dowiedzą się, jak zwierzęta opiekują się młodymi.

Mój świat. Kocham Cię mamo