Wielkimi krokami zbliżają się przedświąteczne przygotowania, a razem z nimi… prezenty! Zanim jednak trafią pod choinkę, czeka nas 6 grudnia. Drobne upominki na mikołajki dla dzieci to mnóstwo radości, czy masz już prezenty? Jeśli nie, sprawdź nasze propozycje, to ostatni moment na działanie!

Dlaczego kochamy prezenty?

Drobne upominki to obustronna przyjemność. Tak jak lubimy dostawać prezenty, tak cieszymy się również z widoku radości obdarowanej osoby. Książki, zabawki czy gadżety wcale nie muszą być drogie, powinny być jednak dopasowane do zainteresowań dziecka. Dobrze wybrany podarek to gwarancja uśmiechu i świetnej, wspólnej zabawy.

Wybór, przygotowywanie i pakowanie upominków będą również doskonałym zadaniem dla dziecka. Szkolne losowania z okazji mikołajków, a następnie wzajemne obdarowywanie się upominkami pozwala lepiej poznać rówieśników i integruje grupę. Jeśli w klasa Twojego dziecka organizuje takie mikołajki, zmotywuj pociechę do tego, by odgadła, co wylosowana przez nią osoba naprawdę chciałaby dostać. To świetna lekcja empatii i budowania relacji!

Pomysły na upominki mikołajkowe

Podarki mikołajkowe nie muszą wiązać się z dużym wydatkiem. Drobne upominki na mikołajki, o ile będą dopasowane do dziecka, również sprawią ogromną radość! Świetnie sprawdzą się też prezenty na Mikołaja ręcznie robione: np. szalik w wymarzonym kolorze zrobiony na drutach, zakładka do książki czy po prostu słodkości – najlepiej takie w świątecznym klimacie.

Gotowa czekolada czy żelki w świątecznym opakowaniu wyglądają uroczo, nie są jednak zbyt zdrowe, szczególnie w nadmiarze. Możesz więc postawić na alternatywę i wybrać domowe smakołyki – zestaw zdobionych pierniczków czy ciasto czekoladowe np. w kształcie choinki. Twoja pociecha będzie zachwycona!

Książkowe upominki na mikołajki dla dzieci

Jednym z najbardziej uniwersalnych pomysłów na prezent dla małych i dużych są oczywiście książki. Jak wybrać odpowiednią z tej okazji? Przede wszystkim zastanów się, czym naprawdę interesuje się obdarowywana osoba – niezależnie od wieku najbardziej lubimy dostawać to, co sprawia nam prawdziwą przyjemność. Dopasuj książkę do wieku, zainteresowań i preferencji młodego czytelnika, a z pewnością zobaczysz radość po rozpakowaniu!

Jeśli poszukujesz pomysłów na książkowy prezent na mikołajki, koniecznie sprawdź nasze propozycje.

Dla maluchów

Wybierz książeczki niewielkich rozmiarów, dobrze pasujące do dziecięcych dłoni. Duże ilustracje i krótkie historie to najlepsze propozycje dla kilkulatków. Książeczki interaktywne, zapachowe i inne ciekawe połączenia pobudzają wiele zmysłów i ciekawość, pokazując czytanie jako wspaniałą formę spędzania czasu.

  • Kształty i kolory

To rymowana opowieść o cyrku – wypełniona barwnymi ilustracjami książeczka zawiera dodatkowy element poruszający wyobraźnię: zmniejszające się dziurki w różnych kształtach. Wraz z przewracaniem stron, dziecko odkrywa kolejnych cyrkowych artystów, a pod dziurkowanym elementem rekwizyty niezbędne do ich występów.

  • Mój dzień. Moja pachnąca książeczka

Jeśli oprócz wzroku chcesz rozwijać także inne zmysły dziecka – np. węch – sięgnij po serię zapachowych książeczek. „Mój dzień” idealnie pasuje jako upominek na mikołajki. Ukrytymi na stronach zapachami wprowadzi Twoją pociechę w świąteczny nastrój. W końcu z czym kojarzy się zapach świerku czy kakao? 😊

Pachnąca książeczka Mój dzień
  • Dobranoc, owieczko

Jeśli Twoje dziecko uwielbia świąteczne lampki, z pewnością zachwyci się książkową wieczorynką od Akademii Mądrego Dziecka. Książeczka wypełniona jest światełkami, które ukoją dziecko w czasie wieczornego czytania, zadbają o poczucie bezpieczeństwa malucha, a przede wszystkim – sprawią wiele radości!

Dobranoc owieczko. Wieczorynka

Dla starszych dzieci

Wybierz książkę, która ma zachwycające ilustracje i zawiera masę ciekawostek, które wesprą rozwój dziecka.

  • Historia naturalna magii

To książka, od której nie sposób się oderwać. Stylizowana na dawne albumy, wypełniona szkicami i notatkami wciąga bez reszty w świat magii, niezwykłych stworzeń i innych nadprzyrodzonych zjawisk. Zachwyca odbiorców bez względu na wiek, dlatego koniecznie zaplanuj czas wspólne czytanie!

Historia naturalna magii
  • Poznajemy balet” z serii Opowieści muzyczne

Wypełniona muzycznymi elementami tworzy niesamowity klimat, jednocześnie rozwija wiedzę i wrażliwość na sztukę. Książka w zestawie ma już baterię, więc łatwo zapakujesz ją od razu na prezent!

Poznajemy balet. Opowieść muzyczna - okładka