Listopad się kończy, nadchodzi czas wyczekiwania wędrowca z czerwonym workiem prezentów. Szczególnie niecierpliwie wypatrują go najmłodsi, a Tobie brakuje pomysłu na prezent? Nic się nie martw! Zamiast listu do Mikołaja napisaliśmy kilka podpowiedzi, jakie książki na mikołajki dla dziecka wybrać.

Mikołajki inne niż do tej pory

2020 rok był trudnym czasem dla wszystkich, maluszek również znalazł się w wielu nowych sytuacjach. Zadbajcie o coroczne rytuały, żeby był to przyjemny i dobry czas, dający poczucie bezpieczeństwa. Opowiedz dziecku historię świętego Mikołaja i pokaż, że dawanie prezentów może uszczęśliwiać nie tylko obdarowywaną osobę. Napiszcie list, przygotujcie razem prezenty dla innych.

Jak wybrać mikołajkowy prezent dla dziecka?

Dobry prezent to nie tylko krótka przyjemność, ale też wspaniale spędzony czas. Pomysł na prezent dla dziecka powinien odpowiadać jego zainteresowaniom. Ważne, żeby dostosować go do etapu rozwoju i potrzeb malucha. Idealnym prezentem dla najmłodszych będą interaktywne książeczki dla dzieci, które pomogą poznawać świat za pomocą zmysłów. Dzięki nim czytanie od wczesnych lat będzie się kojarzyć ze świetną przygodą. Odpowiednie książeczki pomogą rozwijać myślenie abstrakcyjne u dziecka i zapewnią lepszy start w szkole dzięki. Sięganie po książki z dzieckiem to wspieranie rozwoju i pokazywanie różnorodności świata. Idealny pomysł na prezent na mikołajki dla dziecka da wam wiele szczęścia – a znalezienie go ułatwi Ci przygotowana przez nas lista.

Pomysły na książkowe prezenty na mikołajki – nasze propozycje

Statek. Pierwsze origami

Książeczka, która poprawi koordynację psychoruchową i da maluchowi wiele frajdy. Nadrukowane linie pomogą w samodzielnym składaniu origami, a statkiem można bawić się z bohaterami załączonej opowieści.

Jedzenie. Pierwsze słowa

Interaktywna książeczka, dzięki której maluch pozna nowe słowa i przysmaki. Piękne ilustracje i przesuwane elementy zapewnią mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

Dobranoc mała pando. Pierwsze bajeczki

Mała panda lubi wspinać się na drzewa i ukrywać, jak każde ciekawe świata dziecko. Uda wam się ją znaleźć? Książeczka z przesuwanymi elementami to świetny prezent dla miłośników zwierząt. To idealna książka, aby rozpocząć naukę czytania z maluchem.

Basia i Boże Narodzenie

Świetny prezent dla większych dzieci. Przedświąteczne przygody Basi i jej rodziny opisane są barwnym językiem, a ilustracje będą wspomagać samodzielną lekturę. Kim był święty Mikołaj, jakie są bożonarodzeniowe tradycje i dlaczego radosne święta powodują też stres? Razem z Basią nauczycie się radzenia sobie w różnych sytuacjach i zaangażowania w przygotowania.

Bing w ogrodzie. Książeczka z otwieranymi okienkami

Prezent na mikołajki dla dziecka nie może być nudny, dlatego z pomocą przychodzą ulubieni bohaterowie. Króliczek Bing to ulubieniec wielu maluchów, więc z pewnością chętnie pomożecie mu znaleźć biedronki. Dzięki temu nie potrzebujecie zimowej przerwy w zaglądaniu pomiędzy drzewa i trawy.

Mój pierwszy zegar. Akadamia mądrego dziecka

Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na przekazywanie wiedzy i zachęcenia malucha do uczenia się. Czwórka przyjaciół pomoże w zrozumieniu czasu i sposobów odczytywania zegara. A co w nagrodę? Świetne zabawy na spostrzegawczość, które nie pozwolą się nudzić w grudniowy wieczór.

Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw

Najlepszy prezent na mikołajki dla wielbicieli łamigłówek. Wyruszycie w głąb bajek Disneya i razem z bohaterami będziecie rozwiązywać zadania, bawiąc się i ćwicząc. Zabawy wystarczy na długo – niesamowite labirynty i sekrety do odkrycia to świetna rozrywka dla małego odkrywcy.

Moje bajeczki. Masza i niedźwiedź

Zbiór opowieści na podstawie jednej z ulubionych bajek to najlepszy mikołajkowy prezent dla małego fana. Historie rezolutnej dziewczynki nie pozwolą wam się nudzić w zimowe dni i zainspirują malucha do ekscytujących przygód.

Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham

To świetny prezent dla wszystkich członków rodziny. Znalezienie odpowiedniego sposoby do wyrażenia uczuć nie należy do łatwych zadań, dlatego pomoc Zajączka będzie nieocenionym wsparciem rozwoju inteligencji emocjonalnej malucha. Pełna uroku i ciepła opowieść zachwyca czytelników od wielu lat.

Kot-o-ciaki

Złota księga bajek – 13 opowieści o przygodach Kotociaków to najlepszy prezent dla małego czytelnika. Jeśli nadal nie wiesz jakie książki na mikołaja dla dziecka, wybierz taką, która wystarczy na naprawdę bardzo długo. 300 stron wypełnionych fantastycznym opowieściami to nie tylko świetna lektura wspierająca malucha, ale także zachęta do rozmów i świetnych zabaw.