Listopad się kończy, nadchodzi czas wyczekiwania wędrowca z czerwonym workiem prezentów. Szczególnie niecierpliwie wypatrują go najmłodsi, a Tobie brakuje pomysłu na prezent? Nic się nie martw! Zamiast listu do Mikołaja napisaliśmy kilka podpowiedzi, jakie książki na mikołajki dla dziecka wybrać.

Mikołajki inne niż do tej pory

Rok 2021 z pewnością przyniósł ze sobą wiele radości, a także niejedno wyzwanie, zarówno dorosłym, jak i maluchom. Dlatego w ten grudniowy czas zadbajcie o coroczne rytuały, żeby był to przyjemny i dobry miesiąc, dający poczucie bezpieczeństwa. Opowiedz dziecku historię świętego Mikołaja i pokaż, że dawanie prezentów może uszczęśliwiać nie tylko obdarowywaną osobę. Napiszcie list, przygotujcie razem prezenty dla innych.

Jak wybrać mikołajkowy prezent dla dziecka?

Dobry prezent to nie tylko krótka przyjemność, ale też wspaniale spędzony czas. Pomysł na prezent dla dziecka powinien odpowiadać jego zainteresowaniom. Ważne, żeby dostosować go do etapu rozwoju i potrzeb malucha. Idealnym prezentem dla najmłodszych będą interaktywne książeczki dla dzieci, które pomogą poznawać świat za pomocą zmysłów. Dzięki nim czytanie od wczesnych lat będzie się kojarzyć ze świetną przygodą. Odpowiednie książeczki pomogą rozwijać myślenie abstrakcyjne u dziecka i zapewnią mu lepszy start w szkole. Sięganie po książki z dzieckiem to wspieranie rozwoju i pokazywanie różnorodności świata. Idealny pomysł na prezent na mikołajki dla dziecka da wam wiele szczęścia – a znalezienie go ułatwi Ci przygotowana przez nas lista.

Pomysły na książkowe prezenty na mikołajki – nasze propozycje

Jedzenie. Pierwsze słowa

Interaktywna książeczka, dzięki której maluch pozna nowe słowa i przysmaki. Piękne ilustracje i przesuwane elementy zapewnią mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

Dobranoc mała pando. Pierwsze bajeczki

Mała panda lubi wspinać się na drzewa i ukrywać, jak każde ciekawe świata dziecko. Uda wam się ją znaleźć? Książeczka z przesuwanymi elementami to świetny prezent dla miłośników zwierząt. To idealna książka, aby rozpocząć naukę czytania z maluchem.

Basia i Boże Narodzenie

Świetny prezent dla większych dzieci. Przedświąteczne przygody Basi i jej rodziny opisane są barwnym językiem, a ilustracje będą wspomagać samodzielną lekturę. Kim był święty Mikołaj, jakie są bożonarodzeniowe tradycje i dlaczego radosne święta powodują też stres? Razem z Basią nauczycie się radzenia sobie w różnych sytuacjach i zaangażowania w przygotowania.

100 słów na co dzień. Bing. Książeczka z otwieranymi okienkami

Prezent na mikołajki dla dziecka nie może być nudny, dlatego z pomocą przychodzą ulubieni bohaterowie. Króliczek Bing to ulubieniec wielu maluchów, dlatego z pewnością zachęci on najmłodszych czytelników do nauki nowych słów! Szczególnie atrakcyjne dla maluchów są ruchome elementy książeczki, czyli otwierane okienka. Sprawdzanie, co kryje się za każdym z nich, pozwoli Wam zajmująco spędzić długie zimowe wieczory.

Bing. Małe wielkie rzeczy. Moja pierwsza biblioteczka

Nic nie sprawi małemu wielbicielowi króliczka większej radości na mikołajki niż zestaw książeczek z jego ukochanym bohaterem! Elegancko i zgrabnie zapakowane cztery książeczki opowiadają o różnych aspektach życia Binga: o jego ulubionych powiedzonkach, o tym, co najbardziej lubi, o jego przyjaciołach oraz o tym, jak najczęściej się bawi. Każda książeczka jest wypełniona kolorowymi ilustracjami, a mocny karton wytrzyma wielokrotne czytanie przez umiarkowanie ostrożnego malucha. Tyły okładek czterech książeczek tworzą jeden obrazek – mamy tu też pierwszą układankę. To prezent, który przeżyje z dzieckiem wiele przygód i podróży.

Tomek i przyjaciele. Moja pierwsza biblioteczka

Jeśli nasze dziecko od zwierząt woli pojazdy zmotoryzowane, to właśnie ono ucieszy się z naszego kolejnego prezentu mikołajkowego. Zestaw książeczek o przygodach wesołej lokomotywy Tomka i jego przyjaciół to doskonała propozycja dla dzieci, które znają już Tomka z telewizji. A dla tych, które go nie znają, pakiet książeczek będzie świetnym sposobem, by się sobie przedstawić i polubić się z nim na długo.

Mój pierwszy zegar. Akademia mądrego dziecka

Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na przekazywanie wiedzy i zachęcenia malucha do uczenia się. Czwórka przyjaciół pomoże w zrozumieniu czasu i sposobów odczytywania zegara. A co w nagrodę? Świetne zabawy na spostrzegawczość, które nie pozwolą się nudzić w grudniowy wieczór.

Masza i niedźwiedź. Bajeczki Maszy. 5 minut przed snem

14 bajek dla dzieci opowiadanych przez Maszę to świetny mikołajkowy prezent dla małego fana. Historie znane rodzicom z dzieciństwa, między innymi Jaś i Małgosia, Kopciuszek czy Czerwony Kapturek, są w tej książeczce opowiadane przez rezolutną dziewczynkę i jej towarzysza niedźwiedzia. Te historie nie pozwolą wam się nudzić w zimowe dni i zainspirują malucha do ekscytujących przygód.

Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham

To świetny prezent dla wszystkich członków rodziny. Znalezienie odpowiedniego sposoby do wyrażenia uczuć nie należy do łatwych zadań, dlatego pomoc Zajączka będzie nieocenionym wsparciem rozwoju inteligencji emocjonalnej malucha. Pełna uroku i ciepła opowieść zachwyca czytelników od wielu lat.

Czy będziesz moim przyjacielem?

Mały brązowy zajączek, którego znamy z książeczki „Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham” tym razem wyrusza na poszukiwanie towarzysza zabaw! Urocza w swej prostocie opowiastka wciągnie malucha, a dorosłego zachwyci subtelnymi ilustracjami. Wszystkim natomiast pokaże, jak niewiele trzeba, by znaleźć przyjaciela – odrobina ciekawości i otwartości to prosta droga do poznania świetnego towarzysza zabaw!

Dolina Muminków. Poznaj Muminki! Ruchome obrazki

Ileż to razy będąc dziećmi odwiedzaliśmy Dolinę Muminków i jej uroczych mieszkańców! Na te mikołajki zaprośmy do tej czarującej krainy nasze pociechy. Ilustrowana książeczka z ruchomymi obrazkami zainteresuje maluszka, a starsze dzieci z pewnością będą zafascynowane miłym Muminkiem, oryginalnym Paszczakiem i tajemniczą Buką.

Świat chce, byś był sobą

Ta książeczka nada się na prezent dla każdego dziecka (a także dla wielu dorosłych). Za pomocą historii o budowaniu latających balonów uczy ona, jak ważne są indywidualne cechy i zdolności każdego z nas. Pokazuje, że wszyscy są ważni, a różnice między nami czynią nas pięknymi i wyjątkowymi. A zgodna współpraca polega na ubogacaniu siebie nawzajem tym, co każdy ma w sobie najlepszego. To piękna lekcja na święta oraz na cały rok!

Kot-o-ciaki. Bajki 5 minut przed snem

Krótkie historyjki z przygodami Kotociaków, idealne do czytania przed snem, przy mieniących się lampkach choinki, to najlepszy prezent dla małego czytelnika. Wspólne wieczory wypełnione igraszkami i wybrykami wesołych kotów zapadną w pamięć na długie lata zarówno dziecku, jak i rodzicom. „Bajki 5 minut przed snem” to bogato ilustrowana książeczka, która zachwyci maluchy kadrami z bajki. Natomiast starszaki same będą mogły próbować swych sił w lekturze – czytelny font i prosty język tylko to im ułatwią!

Tu jest nasz dom

Ta książeczka to ciekawa i rozwijająca propozycja na prezent dla starszych dzieci. Z przepięknym ilustracji oraz zajmującego tekstu nasze pociechy będą mogły dowiedzieć się, że słowo „dom” może dla każdego dziecka znaczyć co innego! Mieszkanie dziecka w pływającej wiosce w niczym nie przypomina skalnego domu czy też chatki stojącej na sawannie lub w stepie. Mimo wszystkich różnic, które dzielą dzieci z różnych zakątków świata, zawsze będzie je łączyło pragnienie bliskości, które daje własny dom i rodzina.