„Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć” to seria książek popularyzujących naukę przeznaczona dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Stanowi ona wartościową inwestycję, wspierając zarówno edukację, jak i rozwój emocjonalny oraz społeczny dziecka.

Nauka przez zabawę

Jeśli zastanawiasz się, jak wspierać rozwój dziecka? Z pomocą jak zawsze przychodzi książka. Mali odkrywcy, aktywnie poszukujący odpowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości, zaspokoją swoją ciekawość, zapoznając się z pozycjami z serii „Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć”. W publikacjach z tego cyklu wiedza przekazywana jest w atrakcyjny i angażujący sposób. Dzięki bogatym, kolorowym ilustracjom i ciekawej formie książki wpisują się w zdobywający popularność nurt edukacji edutainment (od angielskiego education – nauka oraz entertainment – rozrywka), którego podstawowym celem jest edukacja poprzez rozrywkę.

Nierzadko skomplikowane zagadnienia, związane ze światem nauki, przyrody, ciałem człowieka, odległymi krajami, są prezentowane za pomocą prostego, zrozumiałego języka, dostosowanego do poziomu poznawczego młodego czytelnika. Są one opatrzone ciekawostkami, które jeszcze bardziej przykuwają uwagę i wspierają rozwój dziecka.

Świat przyjazny dziecku

Pozycje ze wspomnianejserii otrzymały główną nagrodę w kategorii „Książki dla dzieci młodszych 0–7” w XX edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”. Przyjrzyjmy się zatem publikacjom, dzięki którym poznawanie świata przez dziecko przyniesie zamierzone efekty i będzie odbywało się w przyjemnej atmosferze.

Wszy. Rodzinne przeprowadzki z głowy na głowę

Pełna humoru i wartościowej wiedzy historia wędrującej z głowy na głowę rodziny Weszołków pokazuje w nowoczesny, mądry i dowcipny sposób, jak mówić o wszawicy. Mająca formę komiksu książeczka obala wiele krzywdzących mitów dotyczących wszy oraz pokazuje, jak radzić sobie z tym wciąż aktualnym zarówno pośród dzieci, jak i dorosłych problemem.

Czy wszy mogą być niebezpieczne? W jaki sposób skutecznie się ich pozbyć? Czy można ich uniknąć? Czy ich obecność świadczy o braku higieny? Czytelnicy znajdą tu odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Wszy. Rodzinne przeprowadzki z głowy na głowę

Jak różnie mieszkamy

Ta książka to niecodzienna okazja do odwiedzenia mieszkań dzieci z najróżniejszych stron świata. Mali czytelnicy zajrzą do rozmaitych domów, mieszkań, apartamentów, chat, baraków, gospodarstw, jurt, a nawet łodzi. Zobaczą, jak wyglądają pokoje i podwórka ich rówieśników na całym świecie, dowiedzą się, gdzie się uczą i co robią w wolnym czasie. Przekonają się, że każdy dom jest wyjątkowy tak jak jego mieszkańcy, a dzięki różnorodności świat jest ciekawszy. I nieważne, czy mieszkamy w skromnej chatce w wysokich górach, czy w wielopiętrowym budynku.

Jak różnie mieszkamy

Nocowanka w Egipcie

Równie emocjonująca będzie wizyta w… starożytnym Egipcie! Bohaterowie tej niezwykłej książki (wraz z kotką) przeniosą się w czasie i spotkają z rodziną, która pracuje dla samego faraona. Będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy, jak mieszkali ówcześni mieszkańcy doliny Nilu, co jedli, w co wierzyli i co robili w wolnej chwili.

Dzięki „Nocowance w Egipcie”mali czytelnicy odbędą fascynującą podróż w czasie, dowiedzą się, dlaczego dzieci w starożytnym Egipcie piły piwo, a wszyscy golili głowy i malowali oczy. To idealna okazja do nauki przez zabawę!

Nocowanka w Egipcie

Jak smakuje czekolada na Evereście?

Jest to kolejna pozycja w serii skierowanej do dzieci pragnących zaspokoić swoją ciekawość świata w niecodzienny i intrygujący sposób. Czytelnicy wybiorą się na ekspedycję życia, dzięki której poznają najbardziej ekstremalne miejsca na Ziemi: będą przemierzać dżungle, pustynie, góry i lodowce. Co ciekawe, będą je eksplorować za pomocą wszystkich zmysłów. Przekonają się między innymi, co słychać w deszczowym lesie lub jak smakuje czekolada na szczycie najwyższej góry świata. Książka napisana jest prostym, przystępnym językiem i towarzyszą jej piękne, szczegółowe ilustracje.

Jak smakuje czekolada na Evereście?

Ja i moje mikroby

Teraz pora na wizytę w mikroświecie. „Ja i moje mikroby” to kopalnia wiedzy na temat bakterii, grzybów, wirusów i innych mikroorganizmów. Dzieci w obrazowy sposób przekonają się, że nigdy nie są same, ponieważ nasze ciała są domem dla milionów mikrobów. Dowiedzą się także, jak prawidłowo myć ręce, w jaki sposób działają szczepienia i jak rozwija się przeziębienie w naszym organizmie. Wszystkie wiadomości są podane w przyjaznej dzieciom formie.

Ja i moje mikroby

Dlaczego jemy rośliny? Sekrety owoców, warzyw i zbóż

Na koniec przyjrzyjmy się sekretom roślin. Najmłodsi prześledzą, czy owoce i warzywa zawsze były jadalne, zastanowią się, dlaczego jemy te, a nie inne rośliny oraz jak powstają nowe odmiany. Zabawne teksty i komiksowe ilustracje znanego hiszpańskiego humorysty sprawiają, że nie można się oderwać od tej książeczki.

Dlaczego jemy rośliny? Sekrety owoców, warzyw i zbóż