Wciąż nie macie pomysłu na prezent na dzień babci i dziadka? Nic straconego! Najlepsze podarki – czyli te od serca – nie wymagają sklepowych poszukiwań i dużych wydatków. Znacznie więcej radości babciom i dziadkom sprawi dziecięce zaangażowanie, dlatego podpowiadamy, jak przygotować ręcznie robione prezenty z okazji tych wyjątkowych świąt.

Dzień babci i dziadka – prezenty ręcznie robione

21 i 22 stycznia to ważny moment w rodzinnym kalendarzu – nie zapomnijcie wybrać się w odwiedziny do babć i dziadków! Najcenniejsze prezenty wcale nie muszą się wydawać piękne na pierwszy rzut oka, ale te ręcznie robione przez dziecko będą wyjątkową ozdobą. Przygotowana z maluchem biżuteria czy malowana laurka z okazji dnia babci i dziadka będzie mieć dla nich większą wartość.

Pomysły na prezent na dzień babci i dziadka ogranicza tylko dziecięca wyobraźnia, a wiemy dobrze, że jej granice potrafią być bardzo szerokie. Z powodzeniem możecie wykorzystać to, co macie w domu, aby stworzyć coś zachwycającego. Świetnie sprawdzą się nie tylko malowane laurki z wierszykiem, ale i inne manualne arcydzieła. Możecie przygotować dla babci wspaniały bukiet z papierowych kwiatów – np. z bibuły lub barwnego papieru rysunkowego. Dziadków ucieszą też papierowe kwiaty w koszyku, które będą mogli stawiać na stole podczas różnych uroczystości, nie tylko rodzinnych.

Świetnym pomysłem na oryginalne prezenty na dzień babci i dziadka są spersonalizowane upominki z rodzinnymi fotografiami. Może to być wyklejany ze zdjęciami dziecka kolaż, zdjęcia z babcią i dziadkiem oprawione w piękną ramkę albo laurki z wklejonymi fotografiami. Ich przygotowanie będzie dla Was fantastyczną zabawą oraz okazją do wspomnień, a dla dziadków – wspaniałą pamiątką wspólnych chwil.

Rodzinne chwile z babcią i dziadkiem – bezcenny podarek

Oczywiście 21 i 22 stycznia to świetny pretekst do rodzinnego spotkania i obdarowywania, ale najlepsze pomysły na prezent w dzień babci i dziadka związane są ze wspólnymi przeżyciami. Dziadkowie są wspaniałymi towarzyszami i ekspertami od wielu trudnych spraw! Przekonajcie się o tym razem z bohaterami książeczki „Basia i zegarek”. Mała Basia chętnie uczy się o nowych rzeczach, a tym razem inspiracją jest prezent od dziadka – piękny zegarek. Dzięki zegarkowi i wsparciu dziadka Basia zaczyna rozumieć, na czym polega czas i jego zmienność. Czasem przecież płynie szybciej niż zazwyczaj – szczególnie podczas zabawy i miłych chwil z najbliższymi. Lekcja obsługi zegarka przy wsparciu dziadka na pewno będzie owocna również dla Twojego malucha! To także miła okazja do rozmowy o wspomnieniach dziadka i babci z ich dzieciństwa – czy było ono tak inne od aktualnego, jak mogłoby się wydawać?

Basia i zegarek

Na babcię i dziadka można liczyć nawet, w niełatwych sytuacjach, o czym zapewne mieliście okazję się przekonać. Basia również dobrze o tym wie – przeczytać o tym więcej możecie w książeczce „Basia i dziadkowie”. Choć dziewczynka miała wybrać się na rodzinny wyjazd, paskudne chorowanie uniemożliwiło jej plany. Na szczęście Dziadek Henryk i babcia Krystyna okazali się wyjątkowym oparciem w trudnych chwilach – babcia upiekła wspaniałe ciasto, a Basia a dziadek jak nikt inny, wspaniale czytał bajki.

Troskliwą czułość związaną z relacją z dziadziem Heniem znajdziecie również w zbiorze 28 opowieści o uczuciach – „Basia. Wielka księga przyjaźni”. To historie o różnych relacjach, zarówno tych z rówieśnikami, rodziną, jak i zwierzętami.

Basia. Wielka księga przyjaźni - okładka

Więzi mogą być przeróżne, ale każda z nich jest ważna, dlatego warto o nie dbać, jak chociażby podczas wspólnych wypraw do kina czy spacerów z dziadkiem. Oczywiście, każdy maluch i jego dziadkowie muszą znaleźć odpowiedni dla siebie sposób spędzania wspólnego czasu, ale historia Basi może być świetną inspiracją na oryginalne prezenty na dzień babci i dziadka – na przykład zestawu „kuponów” na różne, wspólne aktywności.

Pamiętajcie, że to właśnie czas jest najcenniejszym podarkiem, jaki możecie ofiarować babciom i dziadkom 😊