Jesień to czas, kiedy łatwiej nam pozwolić sobie na chwile leniuchowania. Chłodne dni i wcześnie zapadający zmrok, powrót do szkoły i leżenie z ciepłą herbatą to idealne warunki, aby sięgnąć po nowości książkowe. Nowe książki dla dzieci nie tylko pachną i wyglądają niesamowicie – pozwolą Wam znów przeżywać cudowne przygody! I co równie ważne – nie wymagają opuszczania ciepłego koca i noszenia przemokniętych butów.

Jesienne nowości książkowe dla dzieci

Deszczowe dni i pożółkłe liście to tylko nieliczne z atrybutów tej barwnej pory roku. Jesień to czas powrotów i budowania bezpiecznego schronienia, dlatego najlepiej sprawdzą się nowości książkowe o ciekawych przygodach znanych i lubianych bohaterów. Poznajcie nasze propozycje książek na długie wieczory i wypróbujcie jesienne nowości dla dzieci gwarantujące miło spędzony razem czas.

Basia. Opowieści Miśka Zdziśka

Maluch na pewno dobrze zna rezolutną Basię, bohaterkę serii książek o jej życiu. Tym razem wydawnictwo HarperCollins przygotowało prawdziwą gratkę dla małych czytelników – zbiór opowieści o przygodach najlepszego kumpla Basi, pluszowego Misia Zdzisia! Nie dajcie się oszukać miękkości jego miodowego futerka. Ten dzielny Misiek jest prawdziwym wojownikiem! Poradzi sobie w różnych opałach i rozbawi Was do łez nawet w najbardziej szary wieczór.

Bing. Pora spać. Moja pierwsza biblioteczka

Pora na kąpiel, Pora do łóżka, Pora na bajeczkę, Pora na dobranoc to książeczki, które znajdziesz w tym zestawie. Zatem najwyższa pora… by i Twoje dziecko go miało :) Kiedy ulubiony boahter Bing będzie towarzyszył maluchowi w wieczornych rytuałach, łatwiej będzie ułożyć się spokojnie do snu.

Czytaj też, co robić, kiedy dziecko nie może zasnąć oraz kiedy boi się ciemności.

Dowiedz się więcej, jaki krój pisma wybrać dla malucha, aby wspomóc naukę małego czytelnika.

Masza i Niedźwiedź. Książeczka z okienkami

Bycie rodzicem kilkulatka nierozerwalnie łączy się z poznawaniem wielu ciekawskich i gadatliwych zwierząt. Masza i jej sympatyczny przyjaciel Niedźwiedź to bohaterowie uwielbiani przez dzieci. Nie ma się co dziwić, ciekawe historie o ich przygodach wzbogacone pięknymi ilustracjami świetnie opowiadają o przyjaźni i zaufaniu. Nowe książki dla dzieci mogą zachwycać i angażować nie tylko historią, a interaktywne książeczki dla dzieci wpływają korzystnie na ich rozwój. Tym razem stykamy się z książeczką, która zachęca małego odkrywcę do poszukiwań i eksperymentów. Zadaniem malucha będzie odnalezienie Maszy, która sekretnie chce towarzyszyć Niedźwiedziowi. A jakie inne ciekawe niespodzienki ukryły się w okienkach? Sprawdźcie razem!

Książki na jesień idealne dla malucha

Głównym zadaniem książki o tej porze roku jest nieustannie pobudzać wyobraźnię i rozwój małych czytelników. Pogorszenie pogody i trudna sytuacja nie sprzyja poznawaniu świata na żywo, warto więc odnaleźć nowe książki dla dzieci, które pomogą spędzić czas ciekawie i wartościowo. Wspólne czytanie pod kocykiem ulubionych książek to wspaniałe przeżycie i dla dziecka, i dla rodzica.