Mr. Men i Mała Miss to sympatyczne rysunkowe postacie, które możemy spotkać na kartach serii książeczek wydawanych przez HarperKids. Każda z nich obdarzona jest nie lada charakterkiem, związanym z resztą z jej imieniem, a który wywołuje wiele komicznych wydarzeń. Zabawne postacie, rysowane prostą, przystępną kreską, poręczny format książeczek oraz tematy bliskie sercu każdego dziecka to przepis na książkowy bestseller! Nie dziwne, że od swoich narodzin w 1971 roku Mr. Men i Mała Miss odnoszą coraz większe sukcesy. Kolejne pokolenia dzieci identyfikują się z bohaterami i bohaterkami serii – ekspresyjnymi, kolorowymi i zabawnymi. Jaka jest historia tego niezwykłego fenomenu?

Dziecięca dociekliwość daje początek nowym bohaterom

Autorem wesołych opowiastek i też twórcą rysunkowych postaci jest Roger Hargreaves urodził się w 1935 roku w mieście Clekheaton w hrabstwie West Yorkshire w Anglii. Był wziętym copywriterem w branży reklamowej, gdzie  tworzył chwytliwe slogany na każdy temat – od czekolady po samochody. Kiedy się ożenił i na świat przyszli jego synowie, zaczął marzyć o tym, by tworzyć i ilustrować książki dla dzieci…

W wieku kilku lat syn Rogera, Adam, zapytał przy śniadaniu: „Jak wygląda łaskotka?”. Pytanie z jednej strony było zabawne i dziecinne, ale gdy Roger zaczął się nad tym zastanawiać, pozwolił dać upust swojej kreatywności i… tak właśnie powstał Pan Łaskotkiewicz. W 1971 roku „Pan Łaskotkiewicz” został pierwszą postacią w serii książeczek „Mr. Men”, które w ciągu trzech pierwszych lat od premiery sprzedały się w liczbie ponad miliona egzemplarzy.

Prostota, pomysłowość i humor – gotowy przepis na sukces!

O sukcesie tych książek zadecydowały dość unikalne w tamtym czasie wyraziste i proste ilustracje, a także niezwykły humor oraz duża liczba postaci (dziś jest ich ponad 90!), nadająca serii walor kolekcjonerski. To wyjątkowe połączenie sprawiło, że serię kochają kolejne pokolenia dzieci na całym świecie, a na jej motywach powstają piosenki, filmy animowane, komiksy, zabawki, dzieła sztuki czy programy telewizyjne.

Powód jest prosty: książeczka zrodzona z dziecięcej, spontanicznej ciekawości najlepiej przemawia do serc dzieci.

Co sprawia, że Mr. Men i Mała Miss to książki bliskie dzieciom?

W serii Mr. Men i Mała Miss znajdziemy bogactwo spersonifikowanych cech charakteru – dlatego każdy młody czytelnik znajdzie w nich coś dla siebie. Proste historyjki, które mają bawić, mogą stanowić też świetny pretekst do rozmowy na dany temat – historyjki z udziałem Pana Bałagana, Małej Uparciuszki czy Małej Wstydnisi dają możliwość rozwiązywania rodzicielskich problemów na wesoło.

Te zabawne opowieści pozwalają utożsamić się z opisywanymi charakterkami i nauczyć czegoś o sobie i swoich uczuciach. Każda z postaci w jakimś sensie pokazuje cząstkę każdego z nas: możemy mieć swojego ulubieńca, ale wszyscy reprezentują jakieś niuanse naszego charakteru i zachowania w konkretnej sytuacji. To właśnie dlatego opowieści z serii Mr. Men i Mała Miss są takie uniwersalne i prawdziwe!

Książki z serii Mr. Men i Mała Miss przedstawiają  złożoność ludzkiej natury i różne słabostki charakteru w zabawny i przystępny sposób, który pomaga małym dzieciom zrozumieć siebie, swoich przyjaciół, rodzinę oraz otaczający je świat. Od lat są ulubioną lekturą dzieci przed snem, ponieważ oznaczają doskonałą zabawę i chwile bliskości, w których można swobodnie porozmawiać o swoich uczuciach. Długość każdej historyjki jest odpowiednia dla smyka oczekującego zwyczajnej wieczornej lektury. Wygodny format książeczek pozwala je zabrać w każde miejsce, dzięki czemu ukochani bohaterowie mogą towarzyszyć wieczornej rytunie, gdzie tylko zechcemy. Zasypianie w towarzystwie Pana Radosnego czy Małej Przylepy to najlepsze i najzabawniejsze zakończenie każdego dnia.

Poznaj wszystkie książeczki i zamów TUTAJ