Światy pełne magii, niezwykłych stworzeń i magicznych mocy to wątki obecne w książkach dla dzieci od zawsze – i wciąż zachwycające kolejne pokolenia małych czytelników. Na czym poleca ich fenomen i dlaczego warto po nie sięgać?

Co daje czytanie książek o magii dzieciom?

Książki o magii dla dzieci mają wiernych fanów, a ich wielbicieli nieustannie przybywa. Magiczne elementy i związana z nimi niezwykłość czy tajemniczość to elementy intrygujące zarówno małych, jak i dużych czytelników. Czytanie o światach innych niż znane z codziennego życia, daje okazję do puszczenia wodzy wyobraźni i oderwania się trochę od rzeczywistości – co jest jednym z przyjemniejszych czytelniczych doświadczeń.

Nie trzeba wierzyć w magię, aby zachwycać się książkami o światach pełnych niezwykłych stworzeń oraz bohaterach o wyjątkowych mocach. To właśnie ta drobna iskierka niesamowitości sprawia, że magiczne historie są tak bardzo wciągające. Jednak rozrywka to nie jedyna zaleta książek o magii dla dzieci. Po co dzieciom magia? Myślenie magiczne pomaga pobudzać fantazję i wspiera rozwój kreatywności i wrażliwości. Nas dorosłych, może czasem zadziwiać, że pociechy wierzą w istnienie wszystkich fantastycznych stworów, nawet jeśli nie w tym świecie, to jakimś alternatywnym. Trzeba jednak zaznaczyć, że to zupełnie normalny i wręcz niezbędny do rozwoju dziecka element, który pomaga mu rozumieć otaczającą rzeczywistość.

Najpiękniejsze książki o magii dla dzieci

Wiemy już, że dorastanie w towarzystwie wróżek, jednorożców i innych niesamowitych bohaterów pomaga dziecku się rozwijać. Po jakie książki o magii dla dzieci warto jednak sięgnąć?

Jedną z najpiękniejszych książek dotyczących fantastycznego wymiaru codzienności jest „Historia naturalna wróżek” – starannie wydana i bogato ilustrowana księga wypełniona notatkami dotyczącymi – a jakże – wróżek. Album inspirowany jest dawnymi atlasami historii naturalnej, zatem podglądanie świata wróżek niewiele różni się od przeglądania zielnika i innych przyrodoznawczych książek. Może to właśnie wróżki będą dla Twojego dziecka idealnym wstępem do tego, by oswajać się z taką formą przyswajania wiedzy? Dokładne rysunki i ilustracje pozwalają nauczyć się rozpoznawać poszczególne gatunki, a rzetelne notatki z wieloma informacjami wyćwiczą u pociechy zdolność do zapamiętywania. Atlas może zająć pociechę na naprawdę długie godziny, a to czy wróżki istnieją naprawdę… jest kwestią drugorzędną. Nie o to przecież chodzi w książkach o magii dla dzieci 😉

Historia naturalna wróżek – okładka

Kolejna już tej serii książka – „Historia naturalna magii” – sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających poszukiwaczy niesamowitości. Niezwykły album jest efektem długoletniej pracy cenionego badacza magiczności, którego uwadze nie umknęły najciekawsze sekrety! Wraz z pięknymi ilustracjami i świetnie poprowadzonym notatkom, dziecko z łatwością wsiąknie w świat czarów i magii, niezwykłych stworzeń, fantastycznych zwierząt i niesamowitych roślin. Magiczne przedmioty, eliksiry i tajemnice nauk poruszają dziecięcą wyobraźnię i budzą zachwyt wśród czytelników, już w pierwszym kontakcie z książką – i to niezależnie od wieku. To z pewnością jedna z tych książek, która Cię nie znudzi, jeśli będziesz czytać ją razem z dzieckiem.

Historia naturalna magii

Sposób na dobry sen? Książka o magii!

Barwne sny z fantastycznymi stworzeniami w roli głównej, to może być coś, co przekona Twoją pociechę do udania się do łóżka. Sięgnijcie więc po odpowiednią lekturę na dobranoc. W tej roli świetnie sprawdzi się pozycja z serii „Bajki 5 minut przed snem” – „Jak schwytać…”. Krótkie i pełne humoru opowieści przedstawią Wam wskazówki, które mogą pomóc złapać fantastyczne stworzenia. Jeśli nie uda się w trakcie lektury, to może choć w czasie snu?

Jak schwytać... Bajki 5 minut przed snem

Poszukiwaczy niezwykłości poznacie też w książeczce „My Little Pony. Opowieść filmowa”. To piękna historia o kucykach, pegazach i jednorożcach, która pokaże dziecku, że prawdziwe czary wynikają z siły miłości, przyjaźni i współpracy. To nie tylko książka o magii dla dzieci, ale też świetny pretekst do rozmowy – z jednej strony o tym, jak różni możemy być – a z drugiej, że to właśnie przyjaźń i wspólne działanie zmieniają świat na lepszy. To dopiero magiczna moc!