Atmosferę budują elementy, bez których nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia – przygotowywanie potraw, ubieranie choinki, zapach ciasta i… otwieranie prezentów! Jaki prezent dla dziecka pod choinkę wybrać w tym roku? Opracowaliśmy dla Ciebie listę książek, które ucieszą malucha.

Uwaga! Z kodem AMDgwiazdka1 otrzymasz 40% rabatu na całą ofertę książkową Harper Kids Polska w księgarni harperkids.pl (dawniej: egmont.pl). Promocja ważna od 4.12 do 18.12. Rabat naliczany jest od ceny okładkowej.

Jaką książkę Twoje dziecko chciałoby znaleźć pod choinką?

Odpowiednią do wieku i zainteresowań! Łatwo powiedzieć, a trudniej znaleźć, szczególnie kiedy półki uginają się od zimowych nowości. Na szczęście mamy kilka podpowiedzi i wskazówek.

Powiedzmy sobie jeszcze wcześniej: dlaczego warto wybrać książki? Bo przedmioty łatwo się nudzą, a wybierając odpowiednią lekturę, podarujesz dziecku spędzony razem czas. Pamiętaj, aby książka dla dziecka podarowana na na Boże Narodzenie była ciekawie wydana i dopasowana do potrzeb pociechy.

Strona wizualna jest ważna na każdym etapie rozwoju dziecka – młodsi czytelnicy będą zachwycać się ilustracjami, a starsi próbować samodzielnych lektur. Jeśli chcesz kupić książki do nauki czytania, pamiętaj, że powinny mieć odpowiedni font, który ułatwi naukę. Uzupełnij biblioteczkę książkami, które oczarują malucha, a do ich zawartości chętnie wrócą.

Książka dla dziecka na gwiazdkę? Oto lista naszych propozycji!

Disney Księżniczka. Biblioteka bajek

Z bohaterkami ulubionych bajek nauczysz malucha, jak radzić sobie z trudnościami i jak ważna jest przyjaźń. Siła Mulan, dobroć Śnieżki… 18 opowieści wypełni wspólne wieczory, a przekazane wartości będą cenne dla rozwijania empatii u malucha.

Tomek i przyjaciele. Biblioteka bajek

Macie ulubione miejsca na wyspie Sodor? Razem z Tomkiem odkryjecie najciekawsze i nawiążecie nowe znajomości. Opowiadania na podstawie uwielbianego serialu to świetny początek przygód – w wyobraźni i rzeczywistych, inspirowanych bajkami.

Pierwsze słowa. Dzikie zwierzęta

Prezent dla dziecka pod choinkę ma zachwycać, cieszyć i inspirować. Te cechy łączy interaktywna książeczka. Ilustracje i przesuwane elementy wspierają rozwój narządów wzroku i koordynację ruchową malucha. Dotykiem i wzrokiem dziecko poznaje różnorodność świata i mieszkańców różnych jego zakątków. Mnóstwo zabawy uzupełni także poznawanie nowych słów. To będzie safari po bezkresie wyobraźni!

Basia. Opowieści Miśka Zdziśka

Znacie serie książek o rezolutnej Basi? Pora oddać głos jej towarzyszowi i poznać drugą stronę historii. Pluszowy Misiek Zdzisiek przeżywa przygody, ma wiele pomysłów i wie, jak poradzić sobie z problemami. Podpowie, co robić z łóżkowym potworem, rozbawi do łez i zachwyci ilustracjami.

Muminki. Wielki słownik obrazkowy polsko-angielski

Idealny pomysł dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole. Towarzystwo bohaterów ulubionych bajek pomoże uczyć się miesięcy, kolorów i innych podstawowych słów w obcym języku.

Bing. Nowa kolekcja bajek

Edukacyjne opowieści o króliczku pomogą dziecku poznać i zrozumieć świat. Uzupełniają znane bajki, a tych, którzy nie mieli okazji oglądać kreskówki, zachwycą równie mocno. Bing i jego przyjaciele dostarczają wiedzę, rozrywkę i wzruszenia. Masz więc pewność, że dziecko jest w świetnym towarzystwie.

Straszne historie Maszy. Opowieści z dreszczykiem

Wielu rzeczy można się bać i to zupełnie normalne. Bajki o Maszy i strachach pokazują, że to nic złego się bać i jak oswoić lęk, żeby nie przeszkadzał. Nauka radzenia sobie ze strachem przyda się każdemu maluszkowi. A do tego okładka książki świeci w ciemnościach  – maluchy zapomną bać ę gaszenia światła!

Disney. Biblioteka bajek o zwierzętach

Kolekcja 18 bajek o najbardziej znanych zwierzętach Disneya to świetny prezent dla dziecka, a dla rodzica okazja do odświeżenia ulubionych animacji. 101 dalmatyńczyków, Dory, Kubuś, Zakochany kundel… To naprawdę zacne towarzystwo!

Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny

Zestaw wspierający pierwsze czytelnicze kroki to świetny prezent pod choinkę. Znajdziecie w nim książeczkę, a także ruchomy alfabet i karty edukacyjne. Wspólnie spędzony czas przy poznawaniu historii Doktor Oli zachęci malucha do nauki czytania.

Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami?

A co podarować nieco starszym dzieciom? Przewodnik po świecie zwierząt, który odpowie na wiele ciekawych pytań i przekaże mnóstwo wiedzy w interesujący sposób. Czy zwierzęta umieją pracować zespołowo? Jak odczuwają uczucia? Co robią, by rozwiązywać problemy? 13 rozdziałów i wiele ilustracji to cenne źródło informacji o fascynującej rzeczywistości zwierzaków różnych części Ziemi. Zaskoczeniem może być, jak wiele nas łączy.

Kociołek opowieści. Poczytaj ze mną

To prezent na Boże Narodzenie dla dziecka rozpoczynającego szkolną edukację. Najlepsi polscy pisarze książek dla dzieci przygotowali ten zestaw, aby pokazać różne gatunki. Dzięki niemu łatwiej wyjaśnisz maluchowi, czym różni się reportaż od baśni i kryminału. A może to będzie pierwsza samodzielna lektura?