Atmosferę budują elementy, bez których nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia – przygotowywanie potraw, ubieranie choinki, zapach ciasta i… otwieranie prezentów! Jaki prezent dla dziecka pod choinkę wybrać w tym roku? Opracowaliśmy dla Ciebie listę książek, które ucieszą malucha.

Jaką książkę Twoje dziecko chciałoby znaleźć pod choinką?

Odpowiednią do wieku i zainteresowań! Łatwo powiedzieć, a trudniej znaleźć, szczególnie kiedy półki uginają się od zimowych nowości. Na szczęście mamy kilka podpowiedzi i wskazówek.

Powiedzmy sobie jeszcze wcześniej: dlaczego warto wybrać książki? Bo przedmioty łatwo się nudzą, a wybierając odpowiednią lekturę, podarujesz dziecku spędzony razem czas. Pamiętaj, aby książka dla dziecka podarowana na na Boże Narodzenie była ciekawie wydana i dopasowana do potrzeb pociechy.

Strona wizualna jest ważna na każdym etapie rozwoju dziecka – młodsi czytelnicy będą zachwycać się ilustracjami, a starsi próbować samodzielnych lektur. Jeśli chcesz kupić książki do nauki czytania, pamiętaj, że powinny mieć odpowiedni font, który ułatwi naukę. Uzupełnij biblioteczkę książkami, które oczarują malucha tak bardzo, że chętnie będzie do nich wracał.

Książka dla dziecka na gwiazdkę? Oto lista naszych propozycji!

Trzy małe świnki. Bajka dźwiękowa

Jako rodzice mamy świadomość, że jeśli chcemy, by nasze dzieci wyrosły na zapalonych czytelników, musimy oswajać je z książkami od najmłodszych lat. Nie zapominajmy jednak przy tym, by lektury dostosowywać do wieku naszych pociech i zapewnić dodatkowy bodziec, który będzie przyciągał do książki! Jako prezent dla kilkulatka doskonale sprawdzi się choćby książeczka „Trzy małe świnki. Bajka dźwiękowa”. Jest to pozycja interaktywna, w której maluchy mogą śledzić historię na obrazkach, a dzięki nagraniom, ukrytym w kartach książki, usłyszą wycie wilka czy piosenkę, którą gwiżdże drwal. Ta bajka z pewnością zajmie przedszkolaki na długie chwile!

„Kolorowy autobus. Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze puzzle”

Książki to wspaniałe narzędzie do rozwijania wielu umiejętności u najmłodszych dzieci. Jedną z nich jest rozpoznawanie i nazywanie kolorów. „Kolorowy autobus” z serii Akademia Mądrego Dziecka skutecznie zaznajomi maluchy z czterema podstawowymi kolorami: czerwonym, żółtym, zielonym oraz niebieskim. Wyjmowane puzzle natomiast będą wspomagały rozwój motoryki małej u naszych pociech. Czego więcej można oczekiwać od pierwszej książeczki dla dzieci?

„Moja pachnąca książeczka. Owoce”

Skoro nasi najmłodsi znają już kolory, to nadszedł czas na rozwijanie kolejnych zmysłów. Następna propozycja dla naszych prawie-czytelników również angażuje tym razem dziecięcy węch! Na kartach „Mojej pachnącej książeczki” poza wesołymi kolorami i kształtami różnych owoców zaklęte są także ich zapachy – wystarczy potrzeć stronę schowaną pod otwieranym okienkiem. Ta książeczka pomoże maluchom zapamiętać i odpowiednio kojarzyć kształty, kolory i zapachy, które przecież zna także z kuchni! Książeczka wciąga i zachęca też do próbowania nowych smaków.

Tomek i przyjaciele. Biblioteka bajek

Macie ulubione miejsca na wyspie Sodor? Razem z Tomkiem odkryjecie najciekawsze i nawiążecie nowe znajomości. Opowiadania na podstawie uwielbianego serialu to świetny początek przygód – w wyobraźni i rzeczywistych, inspirowanych bajkami.

Pierwsze słowa. Dzikie zwierzęta

Prezent dla dziecka pod choinkę ma zachwycać, cieszyć i inspirować. Te cechy łączy interaktywna książeczka. Ilustracje i przesuwane elementy wspierają rozwój narządów wzroku i koordynację ruchową malucha. Dotykiem i wzrokiem dziecko poznaje różnorodność świata i mieszkańców różnych jego zakątków. Mnóstwo zabawy uzupełni także poznawanie nowych słów. To będzie safari po bezkresie wyobraźni!

Basia. Opowieści Miśka Zdziśka

Znacie serie książek o rezolutnej Basi? Pora oddać głos jej towarzyszowi i poznać drugą stronę historii. Pluszowy Misiek Zdzisiek przeżywa przygody, ma wiele pomysłów i wie, jak poradzić sobie z problemami. Podpowie, co robić z łóżkowym potworem, rozbawi do łez i zachwyci ilustracjami.

Muminki. Wielki słownik obrazkowy polsko-angielski

Idealny pomysł dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole. Towarzystwo bohaterów ulubionych bajek pomoże uczyć się miesięcy, kolorów i innych podstawowych słów w obcym języku.

Cocomelon. Wodne czary mary

„Cocomelon. Wodne czary mary”

Książeczka może być świetnym prezentem dla dziecka, które wcale nie jest zapalonym molem książkowym, ponieważ kryje w sobie magiczną niespodziankę! Doskonałą niespodzianką dla kogoś takiego będzie książeczka z serii „Wodne czary mary”. Za pomocą napełnianego wodą flamastra maluch może odsłonić przykryte białym lakierem obrazki i odkryć ulubionych bohaterów z bajki „Cocomelon”! Po wyschnięciu lakieru postacie znikają i zabawa zaczyna się od nowa!

Bing. Nowa kolekcja bajek

Edukacyjne opowieści o króliczku pomogą dziecku poznać i zrozumieć świat. Uzupełniają znane bajki, a tych, którzy nie mieli okazji oglądać kreskówki, zachwycą równie mocno. Bing i jego przyjaciele dostarczają wiedzę, rozrywkę i wzruszenia. Masz więc pewność, że dziecko jest w świetnym towarzystwie.

Straszne historie Maszy. Opowieści z dreszczykiem

Wielu rzeczy można się bać i to zupełnie normalne. Bajki o Maszy i strachach pokazują, że to nic złego się bać i jak oswoić lęk, żeby nie przeszkadzał. Nauka radzenia sobie ze strachem przyda się każdemu maluszkowi. A do tego okładka książki świeci w ciemnościach  – maluchy zapomną bać ę gaszenia światła!

Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny

Zestaw wspierający pierwsze czytelnicze kroki to świetny prezent pod choinkę. Znajdziecie w nim książeczkę, a także ruchomy alfabet i karty edukacyjne. Wspólnie spędzony czas przy poznawaniu historii Doktor Oli zachęci malucha do nauki czytania.

Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami?

A co podarować nieco starszym dzieciom? Przewodnik po świecie zwierząt, który odpowie na wiele ciekawych pytań i przekaże mnóstwo wiedzy w interesujący sposób. Czy zwierzęta umieją pracować zespołowo? Jak odczuwają uczucia? Co robią, by rozwiązywać problemy? 13 rozdziałów i wiele ilustracji to cenne źródło informacji o fascynującej rzeczywistości zwierzaków różnych części Ziemi. Zaskoczeniem może być, jak wiele nas łączy.

Seria „Poczytaj ze mną”

Książeczki o zachęcających tytułach „Kociołek opowieści” oraz „Kapelusz opowieści” to doskonałe prezenty na Boże Narodzenie dla dziecka rozpoczynającego szkolną edukację. Najlepsi polscy pisarze książek dla dzieci przygotowali te zbiory utworów, aby pokazać różne gatunki literackie. Dzięki tym książkom łatwiej wyjaśnisz maluchowi, czym różni się reportaż od baśni i kryminału. A może to będzie pierwsza samodzielna lektura?