Za oknami pierwszy śnieg, a wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy okres roku. W budowaniu świątecznej atmosfery pomogą Wam bożonarodzeniowe przygotowania. Wspólne pieczenie ciasteczek, ubieranie choinki i oczywiście wybieranie prezentów. Chętnie pomożemy Wam również wybrać najlepsze książki na prezent dla dzieci.

Książki dla dzieci na gwiazdkę

Zimowe, krótkie dni sprzyjają wspólnemu spędzaniu wolnego czasu. Jednym z najlepszych sposobów na to jest lektura – z rodzicem albo pierwszych samodzielnie czytanych książeczek. Właśnie dlatego książki są jednym z najlepszych pomysłów na prezent dla malucha. Taki upominek to nie tylko przedmiot, ale okazja do wspaniałych przygód, rozwijania wyobraźni i poszerzania wiedzy.

Wybór idealnej książki dla dzieci pod choinkę może być zaskakująco trudny. Dlatego chcielibyśmy pomóc Wam w wybraniu tej odpowiedniej. Aby ułatwić to zadanie, podzieliliśmy je na kilka kategorii. Niezależnie od tego, jaką wybierzecie, należy pamiętać o formach bezpiecznych i dopasowanych do wieku dziecka. Warto także podsuwać maluchowi książki, które wspierają rozwój i ciekawie przekazują cenne wartości.

Wspaniałe opowieści dla wrażliwych dzieci

Święta Bożego Narodzenia to okres rodzinnego ciepła i miłych chwil, których wspomnienie wraca do nas przez wiele lat. Podobnie jest z wieloma opowieściami dla dzieci. Książki dla dzieci mają za zadanie pokazywać różnorodność i piękno świata. Wybierając je pod choinkę, pomyśl o historiach, z którymi maluch chętnie się utożsamia i będą dla niego pomocą w zrozumieniu trudnych tematów.

Przepis na najlepszą książkę dla małych czytelników opiera się na odpowiednich proporcjach między pięknymi ilustracjami i ciekawą opowieścią. Z tego połączenia powstała świetna książka dla maluchów: „Czy będziesz moim przyjacielem?” To historia Małego Brązowego Zająca, dobrze znanego bohatera serii Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Razem z Zającem, Twoje dziecko odkryje, jak cenna jest przyjaźń i jak wspaniale bawić się z rówieśnikami.

Świat chce, byś był sobą” to rymowana opowieść z pięknymi ilustracjami, która wciągnie Was nie tylko od święta. Każdy z nas jest inny i możemy razem realizować wspaniałe pomysły. Barwna książeczka zachęca do rozwijania swoich zdolności i doceniania różnorodności w otoczeniu.

Dla starszych dzieci świąteczny prezent dopełni towarzystwo dobrze znanej bohaterki książkowej serii. „Basia i granice” to historia o tym, że czasem nie wszystko idzie tak, jak to zaplanowaliśmy i nie ma w tym nic złego. Gorsze dni oraz trudne chwile przytrafiają się każdemu, dlatego to ważne, aby umieć sobie z nimi radzić i stawiać odpowiednie granice.

Świetną lekturą dla maluchów, które samodzielnie pochłaniają książki będzie „Złota gwiazdka„, opowieść pełna magii i ciepła w świątecznym klimacie. Towarzystwo Antka pozwala zrozumieć wiele emocji i dylematów.

Książeczki edukacyjne dla dzieci na prezent

Najlepsze książki dla dzieci na prezent pozwalają realizować ulubione zabawy w ciekawy sposób. Prawdziwą frajdą dla fanów książeczek do szukania jest inspirowany Van Goghiem picturebook: „Van Dog”. Psi malarz rozstawia swoje sztalugi, a jego urokliwe otoczenie wypełnia się życiem. Książeczka jest unikatowym połączeniem pełnej humoru opowieści, zabawy w wyszukiwanie i wprowadzeniem tematu sztuki w życie najmłodszych.

Książeczki oparte na grze w odnajdywanie możecie wybrać także według klucza ulubionych bohaterów dziecka. Na księgarnianych półkach czeka na Was cała seria Na tropie: „Cleo i Cuquin” czy uroczy królik „Bing„. Nie brakuje także bohaterów klasycznych opowieści, takich jak Muminki. Pod choinką idealnie sprawdzi się część „Muminki i zima„.

Jedna książka, wiele historii

Zbiory opowiadań to idealny prezent dla dzieci stawiających pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu. Krótkie historie pozwolą ćwiczyć skupienie i śledzenie opowieści, a dzięki odpowiedniej konstrukcji książki, nie musisz ciągle szukać kolejnych tytułów. Na początek świetnie sprawdzi się „Basia. Wielka księga przygód” – niedawno pojawił się już piąty tom – zbiór opowieści o przygodach rezolutnej, dobrze znanej dziewczynki. Nie sposób jej nie lubić i ma mnóstwo świetnych pomysłów.

Książki dla dzieci na święta nie mogą być nudne, a to zadanie idealnie realizuje „Kapelusz opowieści„. 7 opowieści do wspólnego lub samodzielnego czytania pokazuje różne, wciągające formy literackie. Krótkie teksty pozwolą małemu czytelnikowi poznać różne gatunki i rozpoznać swoje preferencje w świetnie napisanej książeczce.

Książki dla dzieci na gwiazdkę powinny być nietuzinkowe i edukacyjne, dlatego proponujemy powyższe niezwykle wciągające tytuły. Gwarantują mnóstwo radości i dodatkowych korzyści – przede wszystkim wspaniałą, rozwijającą zabawę.