Dzieci uwielbiają naklejki! A przy okazji to fantastyczny sposób na zabawę połączoną z nauką pierwszych słów, zdolności manualnych czy plastycznych. Macie już swoje ulubione wyklejanki dla dzieci?

Rozrywka dla małych i dużych

Wyklejanki to jedne z ciekawszych form zabawy dla dzieci, ponieważ dają możliwość tworzenia małych dzieł sztuki, a jednocześnie inspirują do działania i zachęcają do rozwoju. Książki z naklejkami dla dzieci to doskonały pomysł na prezent, który ucieszy malucha. Dlaczego? Bo w prosty sposób możesz pokazać mu, że pamiętasz o jego zainteresowaniach – motywem przewodnim takich książeczek mogą być najbardziej znane i ulubione bajki.

Elementy, jakie znajdują się na naklejkach możesz z łatwością wykorzystać do pobudzania dziecięcej kreatywności i zachęcenia do tworzenia własnych rysunków (choć większość dzieci nie potrzebuje do tego dodatkowej zachęty, prawda?). Świetnym pomysłem jest być wybranie kilku naklejek, do których dziecko może dorysować resztę obrazka. Zwierzątka na farmie, malowniczy pejzaż, a może niesamowite przygody ulubionych bohaterów? W każdej z wersji może powstać absolutnie unikalne arcydzieło. Książeczki z naklejkami dla dzieci to wachlarz możliwości, a w zależności od wieku malucha mogą inspirować na różne sposoby.

Jakie książki z naklejkami dla dzieci wybrać?

Przede wszystkim wybieraj wyklejanki zgodnie z zainteresowaniami i wiekiem dziecka. Jeśli maluch trafi na zbyt wiele trudnych zadań lub mniej lubiane bajki, może się zniechęcić. Naklejki dla dzieci mogą różnić się tematem i liczbą detali – to szczególnie ważne, jeśli planujecie kolorowanie według wzoru. Na szczęście książki z naklejkami są tak różne jak preferencje naszych podopiecznych, więc na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Sprawdzone książeczki z naklejkami dla 3-latka to te, które mają proste zadania i pobudzają do różnych aktywności. Dla dzieci w tym wieku polecamy książeczki z serii „100 naklejek”, w których aż roi się od zabawy – przyjemne łamigłówki i proste ćwiczenia na spostrzegawczość, zdolności manualne czy logiczne.

Smerfy. 100 naklejek” to propozycja, w której znajdziecie mnóstwo atrakcji inspirowanych popularną bajką dla najmłodszych. Jeśli macie na pokładzie fanów niebieskich stworzeń, to niezbędnik w dziecięcej biblioteczce. W tej samej serii znajdziecie również wersję „Bing” z zachęcającym do wspólnej zabawy króliczkiem Bingiem i jego przyjaciółmi. Nie zabraknie też możliwości dla wielbicieli innych bajek, takich jak „Tomek i przyjaciele” czy „My Little Pony”. Z każdą z książeczek spędzicie mnóstwo fantastycznych i długich godzin na wspólnej zabawie.

Smerfy. 100 naklejek
Bing. 100 naklejek
Tomek i przyjaciele. 100 naklejek
My Little Pony. 100 naklejek

Wyklejanki dla 4-latka powinny wspierać kolejne etapy jego rozwoju. Sięgnijcie więc po „Oto Bluey!” – książeczkę o psiej rodzinie z Australii, pełną łamigłówek, obrazków i puzzli, dopasowaną do możliwości dziecka oraz wspierającą i rozwijającą zdobyte już umiejętności. Została przygotowana, tak aby była wygodna podczas pierwszych prób samodzielnego czytania.

Oto Bluey!

W tym samym temacie znajdziecie również książkę-wyklejankę: „Naklejamy! Bluey”. Każda z dwudziestu stron jest tłem inspirowanym bajką, które możecie dowolnie wypełnić, tak aby stało się miejscem przygód dla bohaterów. Bluey, Bingo i inne postacie z popularnej animacji mogą ożyć na przeróżne sposoby! Ogranicza was tylko wyobraźnia, a dobrze wiemy, że ta dziecięca nie zna zbyt wielu granic. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie narysować, pokolorować scenografię i na nią przenieść bajkowe postaci.

Naklejamy! Bluey

Książeczki z naklejkami rozwijają różne umiejętności, dlatego warto po nie sięgać. Nie potrzebujecie specjalnych przygotowań ani dodatkowych narzędzi – wystarczy wyobraźnia i trochę wolnego czasu. Razem z naszymi książkowymi propozycjami na pewno nie zabraknie wam pomysłów ani dobrej zabawy!

Sprawdź także Zabawy z naklejkami dla dzieci