Dlaczego książeczki o Bluey cieszą się wielką popularnością? Co wyjątkowego jest w tej serii? W jaki sposób można utożsamić się z postaciami? Przyjrzyjmy się fenomenowi książeczek o Bluey.

W świecie Bluey

Seria książek Bluey to nie lada gratka dla wszystkich fanek i fanów serialu animowanego opowiadającego o przygodach tytułowej bohaterki, jej rodziny i przyjaciół. Historie z życia sympatycznych piesków rasy australijski pies pasterski są bliskie dzieciom na całym świecie.

Książeczki o Bluey, podobnie jak animowany serial, zyskały popularność z kilku powodów:

  • Realistyczny obraz rodziny – emocje i reakcje postaci na różne sytuacje są ukazane w autentyczny sposób, dzięki czemu czytelnicy mogą odnaleźć w nich własne doświadczenia i utożsamić się z nimi. Bluey i jej siostra Bingo przeżywają radości, smutki, frustracje i triumfy w sposób bliski dzieciom.
  • Propagowanie wartości – publikacje promują wartości takie, jak: miłość, szacunek, empatia. Pokazują, jak ważne jest spędzanie czasu razem z najbliższymi i wzajemne wspieranie się w codziennych sytuacjach.
  • Piękne ilustracje – uwagę zwracają kolorowe, atrakcyjne dla dzieci obrazki. Grafiki przyciągają wzrok i ułatwiają zrozumienie historii.
  • Humor – zabawne sytuacje i dialogi sprawiają, że czytanie o przygodach Bluey jest przyjemnością nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców.
  • Różnorodność postaci – bohaterowie mają różne osobowości, odzwierciedlające szeroki wachlarz cech ludzkich. Bluey jest pełna energii i ciekawa świata, jej siostra Bingo wyróżnia się nieśmiałością i wrażliwością, tata Bandit jest zabawny i chętnie spędza czas z córkami, a mama Chilli – opiekuńcza i mądra.
  • Inspirowanie do działania – Bluey jest często zachęcana do samodzielności i brania odpowiedzialności za swoje czyny. Tym samym uczy najmłodszych, jak zdobywać pewność siebie i podejmować decyzje.
  • Promowanie zdrowego stylu życia – przedstawione historie zachęcają do aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i dbania o siebie.
  • Optymistyczne podejście do świata – książeczki o pieskach pokazują, jak czerpać radość z codziennych doświadczeń, takich jak wspólna zabawa, spędzanie czasu na łonie natury czy z rodziną.

Czas na prawdziwą zabawę!

Pośród polecanych przez nas książek o przygodach psiej rodziny z Australii znajdują się następujące pozycje:

Bluey. Bajki 5 minut przed snem

Sześć fantastycznych opowieści o przygodach Bluey i jej bliskich, które nadają się do czytania nie tylko na dobranoc. Bajki zostały stworzone na podstawie serialowych przygód Bluey, jej rodziny i przyjaciół. Młodzi czytelnicy mają niepowtarzalną okazję popływać z główną bohaterką, sprawdzić, czego na basen zapomniał tata, zagrać w kalambury z Muffinką i innymi maluchami oraz przekonać się, czy w Młotkoramie można znaleźć męża.

Bluey. Dobranoc, owocowy nietoperzu. Moja czytanka

Emocjonujące przygody rezolutnej Bluey przedstawia książkę, która została napisana na motywach jednego z odcinków serialu o przygodach australijskich piesków. Tytułowa bohaterka marzy o tym, by być… owocowym nietoperzem! O tym, co z tego wyniknie, a także, czy nietoperze faktycznie nie muszą się myć, najmłodsi dowiedzą się z tej zabawnej, ale i mądrej opowieści. Jak zwykle na czytelników czekają duża dawka humoru, codzienne życiowe prawdy oraz mnóstwo pozytywnej energii. Duże litery i proste teksty sprawiają, że książeczka świetnie nadaje się do nauki czytania.

Bluey. Dobranoc, owocowy nietoperzu. Moja czytanka

Bluey. Tato-robot. Moja czytanka

Tym razem Bluey i Bingo wpadają na pomysł, by w prace domowe zaangażować Tato-robota. Okazuje się jednak, że po pewnym czasie urządzenie zaczyna szwankować… Jak z tej sytuacji wybrną ulubieni dziecięcy bohaterowie? Książeczka ma niewielki format i z łatwością zmieści się do torebki mamy, kieszeni taty albo do dziecięcego plecaka, dzięki czemu może towarzyszyć młodemu czytelnikowi podczas wakacyjnych podróży.

Bluey. Tato-robot. Moja czytanka

Bluey. Spanko

Pora kłaść się spać. Jednak to nie oznacza, że to koniec zabaw i wybryków. Bluey wraz z Bingo odbywają w snach liczne podróże. Dzieci dołączą do sióstr i przekonają się, jakie przygody czekają przytulankę Klapcię. Zobaczą również, czy Bingo na pewno obudzi się w tym samym miejscu, w którym zasnęła. Atutem książeczki są śliczne, kolorowe panoramiczne ilustracje, dzięki czemu dzieci jeszcze z większą chęcią będą śledzić losy Bluey i jej siostry.

Bluey. Spanko

Pobawmy się na dworze! Bluey

Wkrocz w świat rodziny Łączków! Książeczka „Pobawmy się na dworze! Bluey” zawiera puste strony ze scenkami, na których najmłodsi mogą przyczepiać magnesy przedstawiające bohaterów kreskówki. Jest wiele miejsc do wyboru takich jak: podwórko rodziny Bluey i Bingo, uliczka, gdzie siostry postanawiają otworzyć swój sklepik, las oraz szkolne boisko. Książeczki z magnesami przyczyniają się do rozwoju wyobraźni maluchów oraz są zachętą do spędzenia wspólnego czasu z rodzicami.

Ale zabawa. Bluey. Wesoła kolorowanka

Czy może być większa radość dla fanów kreskówki „Bluey” niż wesoła kolorowanka? Na dzieci czekają aż 64 strony z bohaterami do pokolorowania! Duże i wyraźne obrazki, grube kontury, minimum szczegółów oraz tekstu sprawiają, że pozycja ta jest idealna także dla maluchów. Dodatkowym atutem książeczki są zabawne teksty w klimacie serialu.

Oto Bluey! Zabawy i zadania z naklejkami

Rozwiązywanie łamigłówek i wyklejanki z Bluey to nie tylko doskonała zabawa, lecz również okazja do ćwiczenia sprawności manualnej, spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia. Wraz z Bluey dzieci będą przemierzać labirynty, porównywać i kolorować obrazki, przyklejać naklejki, tropić robaczki w wykreślance słownej oraz eksperymentować z… magicznym szparagiem! Książka nadaje się zarówno dla maluchów, które dopiero zaczynają swoją przygodę z literkami, jak i dla już samodzielnie czytających dzieci.