Ostatnie lata to czas niesamowitych zmian na rynku książki dziecięcej. Nowoczesne publikacje mają służyć nie tylko rozrywce. Stają się również narzędziami wspierającymi rozwój naszych pociech w wielu obszarach. Najbardziej widoczne jest to w przypadku literatury dla najmłodszych.

Choć moje dzieci wyrosły już z oferty skierowanej do maluchów, nadal z fascynacją obserwuję nowości dla tej grupy wiekowej. I czasem trochę żałuję, że kilka lata temu nie było takich cudowności na rynku!

Nowości w bestsellerowej serii „Pierwsze słowa”

Tytuły z serii „Akademia Mądrego Dziecka” to jedne z pierwszych publikacji, które stały się czymś więcej niż tylko tekturowymi książeczkami dla malucha. Pamiętam zachwyt moich dzieci, kiedy pojawiły się tomiki „Pierwsze słowa”. Były to książki z ruchomymi elementami, które uczyły nowych wyrazów i ćwiczyły paluszki. Seria, która bardzo długo należała do najukochańszych mojego młodszego synka, doczekała się już ponad 20 tytułów. Ostatnio została rozszerzona o tytuły: Zmysły, Zabawki, Dzidziuś oraz Rodzina.

Tym razem dzięki przesuwanym elementom mali czytelnicy pobawią się grzechotką, położą dzidziusia spać, wprawią w ruch kolekcję resoraków oraz pohuśtają inne dzieci na placu zabaw. Dowiedzą się także, jak nazywają się rodzice babci i dziadka, i czym można się bawić w domu, a czym na dworze. Na pewno wielkim powodzeniem będzie się cieszyć część poświęcona zmysłom, która zachęca dzieci do interakcji oraz odpowiadania na pytania i która stanowi punkt wyjścia do różnych zabaw sensorycznych.

„Poznaję dotykiem” – urocze książeczki z filcowymi stronami

Poznaję dotykiem” to nowa odsłona „Akademii Mądrego Dziecka”. Zwierzęta, Pierwsze słówka, Pojazdy oraz Liczby i kolory to książki w cudownych, nasyconych kolorach. Na każdej stronie znajdują się wypełnione filcem elementy różnej wielkości. Filcowe są także krawędzie stron – to sprawia, że kartki przekłada się nieco inaczej niż w tradycyjnych tekturowych książeczkach. W każdej publikacji dzieci znajdą historyjki z sympatycznymi bohaterami: kameleonem, lamą, pszczółką i sową, którzy pomogą im uczyć się nowych słów i będą zachęcać do dotykania miękkich elementów. Nie zabrakło również wyrazów dźwiękonaśladowczych. Jest tu wszystko, czego maluchy potrzebują do harmonijnego rozwoju!

Poznaję dotykiem” to idealna propozycja na efektowny prezent dla najmłodszych milusińskich!

Poznaję dotykiem. Zwierzęta
Poznaję dotykiem. Pierwsze słówka
Poznaję dotykiem. Pojazdy
Poznaję dotykiem. Liczby i kolory

„Poznajemy świat” – zestawy książek z puzzlami

Innym świetnym pomysłem na prezent dla malucha są zestawy KolorySłowa z serii „Poznajemy świat. Akademia Mądrego Dziecka”. Łączą one w sobie książkę i zabawkę edukacyjną. W każdym zamykanym na magnes pudełku dzieci znajdą książeczkę o grubych tekturowych stronach oraz puzzle.

W książce znajdują się duże rysunki z podpisami i pytania, które można zadawać dzieciom, aby zachęcić je do interakcji. Na przykład: „Czy potrafisz pełzać jak ślimak?”, „Czy potrafisz kwakać jak kaczka?”, „Jaki owoc jest fioletowy?”, „Czy potrafisz wskazać liść?”. Atrakcyjnym dodatkiem do lektury są puzzle. Każdy zestaw zawiera 12 elementów, które trzeba dopasować do otworów w stronach książeczki. To doskonałe ćwiczenie na spostrzegawczość wspierające małą motorykę!

Poznajemy świat. Kolory
Poznajemy świat. Słowa

Wszystkie książki z serii „Akademia Mądrego Dziecka” zostały bardzo starannie wydane, są bezpieczne dla maluchów i odporne na szalone dziecięcej pomysły. A co najważniejsze, powstały przy udziale ekspertów – po to, by zgodnie z najnowszą wiedzą naukową wspierać rozwój dzieci.