Książeczki dla najmłodszych dzieci to niezbędnik każdego rodzica. Interaktywne, aktywizujące, edukacyjne czy po prostu kolorowe książki dla dzieci to ogromna frajda dla malucha. Jakie serie książek wybrać, aby rozwinąć dziecięcą wyobraźnię i spędzić ciekawie czas?

Kartonowe książeczki – miłość do czytania od najmłodszych lat

W doborze odpowiedniej książki dla malucha obowiązuje jedna, nadrzędna zasada – nie może być nudna. Dzieci przepadają za książkami, w których czytanie wiąże się z aktywnym uczestniczeniem, a pozycje mają ciekawe ilustracje i rytm opowieści. W odpowiedzi na te potrzeby powstała seria książeczek z dziurką Akademii Mądrego Dziecka. Nie sposób przejść obok nich obojętnie.

Książki z dziurką rozwijają wyobraźnie i sprawność ruchową dziecka. Ciekawe połączenie brakującego fragmentu strony i ilustracji to pretekst do samodzielnego przewracania stron, wodzenia palcem i zerkania dalej. Historie są różne, więc i dziury mają różne kształty, ale każda pomoże rozwijać motorykę – małą i dużą. W książeczce „Ja i moja mama” dziurką jest czerwone serduszko dobrych uczuć, ale dziurka z książki „Czy to jest moje?” znaczy za każdym razem coś innego – czy razem uda Wam się rozpoznać wszystkie przedmioty? Wierszowane historie wydane w ciekawy sposób dorastają razem z dzieckiem. Książeczki dla dzieci, takie jak „Owady i kwiaty” czy „Kształty i kolory” budzą w maluchu ciekawość świata i w przyjemny sposób poszerzają wiedzę.

Na małych detektywów czekają też inne serie książek. Z pewnością od pierwszych stron zauroczy was seria Zwyczaje zwierząt: książeczki „Chcę jeść” i „Chcę spać”. Razem z nimi dziecko będzie mieć świetną okazję do przećwiczenia spostrzegawczości i poznania niezwykłego życia różnych zwierząt.

Dla małych miłośników zagadek najlepszym przyjacielem będzie Czapu Czipu – ciekawski chłopiec z wielką, papierową czapką. Co to tak człapie? Co to tak dmucha i świszczy? Z niezwykłego nakrycia głowy wydobywają się dziwne dźwięki! Powtarzanie ich pomoże rozwikłać zagadkę i ćwiczyć artykulację konkretnych głosek. Każda książka z tej serii ćwiczy ich inny zestaw, a ciekawy kształt i ilustracje sprawią, że nauka będzie świetną zabawą. Najlepsze książeczki z zagadkami dla dzieci to te ćwiczące pamięć i spostrzegawczość, dając przy okazji mnóstwo radości.

Ulubieni bohaterowie i ciekawe historie

Wspólne czytanie książek to cenny czas – tym bardziej, jeśli lektury przekazują wartości i zachwycają dzieci w każdym wieku. Wspaniała seria do czytania dla najmłodszych opowiada historię Małego Brązowego Zajączka. „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosna” to pierwsza z cyklu książek inspirowanych porami roku – razem z zajączkiem możecie obserwować rozkwitającą przyrodę. Wraz z wiosną dookoła pojawia się mnóstwo żyjątek, o których dobro należy dbać. Rytuał wspólnego czytania ciekawych książek przekazuje maluchowi wiedzę i rozwija w nim empatię. To proces, który ma ogromny wpływ na kształtowanie się i rozwój dziecka.

Fakt, że książeczki dla dzieci nie mogą być nudne, wykorzystuje seria dla najmłodszych dzieci: „3 bajeczki przed snem” – z niesamowitymi, świecącymi w ciemności okładkami. Przedstawiają historie dziecięcych ulubieńców: parowozu Tomka, Smerfów czy Muminków. Historie o Muminkach, trollach uwielbianych przez dzieci i dorosłych, to sposób, aby przekazać maluchowi miłość do książek.

Jakie książeczki dla dzieci sprawdzą się w każdej sytuacji? Te dotyczące ich ulubionych bohaterów. „Bing. Nowa kolekcja bajek” to niezbędnik fana przygód uroczego króliczka i jego przyjaciół. W książeczce znajdziecie cztery nowe opowieści, które na pewno dadzą mnóstwo frajdy.

Ciekawe historie o Bingu znajdziecie także w serii „Bajki 5 minut przed snem”. Książeczki dla najmłodszych dzieci często czytane są przed snem, kiedy chcecie się wyciszyć i zrelaksować. Nowe interpretacje znanych bajek będą miłym przeżyciem i dla malucha i jego rodzica – szczególnie jeśli wybierzecie „Smerfy. Bajki 5 minut przed snem”. Krótkie opowieści o przygodach Smerfów przeniosą was do ich wioski i obudzą (być może w przypadku opiekuna ponownie) ciepłe uczucia do tych rezolutnych, niebieskich stworków. Format i układ graficzny zachęca również do pierwszych prób samodzielnego czytania.